איטום גגות

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

תוכן עניינים
צילום freepik

אחת למספר שנים אתם נדרשים לאטום את גג הבית שלכם ולא לחינם. גג המבנה הוא החלק במבנה שחשוף יותר מכל חלק אחר להשפעות מי הגשמים. גג שאינו אטום כראוי יכול להוביל לחדירת מים אל תוך שלד המבנה ומשם אל תוך חלל הפנים של המבנה, לעיתים בצורת רטיבות בתקרת המבנה, לעיתים בצורת רטיבות בקירות מבנה נוספים ולעיתים גם בצורת טפטוף מים של ממש. אז מהן האפשרויות שעומדות לרשותכם לצורך איטום גגות? על כך תוכלו לקרוא בשורות הבאות.

איטום גגות – שתי הטכניקות המובילות

שתי הטכניקות המובילות כיום לאיטום של גגות מפני חדירת מים הן טכניקת הזפת וטכניקת היריעות הביטומניות. זפת הוא חומר צמיגי אותו ניתן למרוח על פני שטח הפנים של הגג וליצור למעשה שכבה אטומה לחלוטין. הזפת נחשב לפתרון יעיל מאוד לאיטום גגות, אך העמידות שלו היא מוגבלת ובתוך שנים מעטות כבר ניתן לזהות שחיקה שגורמת לאובדן ההרמטיות של שכבת האיטום. זיפות גג היא גם טכניקת האיטום הזולה ביותר ולכן ישנם לא מעט מבנים שעדיין בוחרים באפשרות זו. יחד עם זאת, כדאי לציין שאיטום גגות באמצעות זפת יכול לסבול פעמים רבות מליקויים נקודתיים שמקשים על השגת איטום הרמטי, מה שמחייב בדרך כלל סדרה של תיקונים לאחר ביצוע האיטום.

הטכניקה האמינה יותר, וגם היקרה יותר, היא טכניקת היריעות הביטומניות. המדובר על יריעות אליהן מוצמדת שכבת איטום וכל שצריך לעשות הוא לפרוש את היריעות על פני הגג ולהצמיד אותן אל פני השטח של הגג באמצעות חום. אופציה זו נחשבת לאופציה היעילה ביותר, היא מספקת איטום הרמטי למשך שנים ארוכות ובהתאם לכך גם העלות הגבוהה שלה. ישנן כמובן טכניקות נוספות, המבוססות על מריחת חומרים אקריליים ומשחות ייעודיות לאיטום, אם כי מדובר בדרך כלל בפתרונות לא יעילים במיוחד וגם יקרים מאוד ליישום ולכן מתאימים למקרים ספציפיים בהם קיים יתרון מובהק לשימוש בחומרים אלה על פני הפתרונות הקיימים האחרים.

אבל זה לא רק שיטת האיטום – אלא גם הביצוע

אחד התנאים החשובים להצלחת פרויקט איטום גגות הוא שעבודות האיטום יבוצעו בצורה יסודית ומקיפה בכל שטח הגג. בעיקר הדברים אמורים בהקפדה על פינוי כל הפריטים המונחים על הגג באופן שיאפשר להשיג איטום מלא והרמטי. כך למשל, בכדי לאטום את הגג, יש להסיר את דוד השמש ואת קולטי השמש, על מנת שניתן יהיה לפרוש את שכבת האיטום ורק לאחר מכן להחזיר את אותם פריטים למקומם. ישנן גם טכניקות לביצוע האיטום מבלי לפנות את הפריטים הללו, אך במקרים אלה עולה הצורך ברמה מקצועית גבוהה, בצורה מובהקת עוד יותר. על כן, בהזמנת שירות איטום גגות, חשוב לבחור לא רק את טכניקת האיטום המתאימה לכם, אלא גם את איש המקצוע הטוב ביותר למשימה. לפרטים בדקו במרכז האיטום הישראלי.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!