איתור נזילות מים בצפון

 

בעבר עבודתו של האינסטלטור דמתה לעבודת בילוש וגישוש. בעלי הדירה היו מזמנים אותו כשחשדו שמדובר בנזילה גלויה או סמויה. והוא היה צריך לבדוק לאורך הקירות על סמך נסיונו, או באמצעות ניחוש מושכל את מקור הנזילה. חשדם של בעלי הבית יכול היה להתעורר מכמה גורמים. בנזילה סמויה מדובר היה בחשבונות מים כבדים ללא הסבר ברור. ואילו כאשר מדובר בנזילה גלויה אנו נראה כתמים, עובש , נזק לקירות ולתקרות, חלודה בצינורות. אבל גם כל הסימנים הללו עדיין לא הצליחו לסמן לאינסטלטור היכן בדיוק נמצא מקור הצרה הזו. לכן איתור נזילות מים בצפון או בדרום הארץ הם זהים לחלוטין, שניהם דרושים מאוד, ושניהם נפתרים נכון להיום באמצעים טכנולוגיים.

מהיכן יכולה לנבוע הנזילה איתור נזילות מים בצפון

כאשר מדובר בדירת מגורים, הרי שמקור אפשרי לנביעת הנזילה יכול להיות אחד משלושה מקורות. הראשון, מצינורות המספקים מים נקיים . השני, מצינורות המעבירים מי דלוחים וביוב, או לחילופין מצינורות של מערכות הסקה ומיזוג.

לכן כאשר מזמנים אינסטלטור לבדוק את מקור הרטיבות שעל הקיר, הדבר הראשון בסדר הפעולות שלו יהיה לזהות את המקור. הוא יכול לעשות זאת על פי מיקומה של מערכת הצינורות המעורבת, לפי סוג הרטיבות, או לפי בדיקות חיצוניות המתייחסות למערכת בכללותה. לדוגמה, איתורה של נזילה בצנרת המים הנקיים או במערכת ההסקה תעשה על ידי בדיקת לחץ, שבמהלכה ניתן יהיה לראות אם המערכת מאבדת מים. אם מדובר במי הדלוחין או הביב הרי חסימה של מוצא הביוב תאפשר לו לבדוק להיכן נעלמים המים. לכן כל אינסטלטור, מכל מקום במדינה, יכול לעשות בדיקות פשוטות מעין אלו לשם איתור נזילת מים בצפון, בדרום או במרכז.

איתור נזילות מים בצפון או בכל מקום אחר חייב להעשות במהירות

ואכן איתור נזילות מים ותיקונן יש לבצע כמעט ללא עיכוב. נזקי המים עלולים להיות כבדים ולהשליך על חלקים שונים במבנה. הם יכולים להתבטא בנזקי צבע וטיח, או נזקי ריצוף וחיפוי. שלא לדבר על נזקי חלודה או נזקים של עובש ופטריות היכולים להשפיע על בריאותם של דרי הבית, במיוחד אם הם רגישים לכך. וכמובן שגם האסתטיקה של הבית נפגמת. לא פעם מדובר בנזקים הפולשים לדירת השכנים, ואשר אי טיפול בהם יכול להביא לסיכסוך קשה מולם.

שימוש במצלמה טרמית – פתרון קל במיוחד

כדי לחסוך בזמן ובמאמצים רצוי להשתמש במצלמה טרמית שתהיה מסוגלת לאתר נזילות ממש מבעד לקירות. מאחר ומדובר במצלמה המבוססת על חום היא יכולה לגלות את הנזילה המתרחשת בתוך הקיר, כאשר זו מביאה לשינוי טמפרטורת בסביבת הנזילה. כאשר מתרחקים במקרה זה ממקור הנזילה משתנה הטמפרטורה. במכשיר עצמו בא הדבר לידי ביטוי באמצעות צבעים שונים המאפשרים איתור נזילות מים בצפון או בדרום הארץ היינו הך.

איתור נזילות מים בצפון

 

התקשרו עשיו