איתור נזילות מים מחיר האיתור

 

לא פעם אנו נתקלים ברטיבות מטרידה על הקירות. חייבים להודות כי אלו הן בין הבעיות הנפוצות ביותר שכמעט כל בעל דירה נתקל בהן. אפשר לייחס זאת לאיכות הבנייה, לחומרי האינסטלציה שבהם נעשה שימוש בעבר, וכן גם לזמן ולפגעיו יש הרבה משקל כאן. ובכל זאת, מה עושים? שהרי ברור כי איתור נזילות מים, מחיר משמעותו לרוב להכנס לתוך הקיר ולתקן את הצינור הפגום.

 

 איתור נזילות מים מחיר איתורה של הרטיבות המסתורית 

בעיקרון יש שני גורמים עיקריים שיכולים לגרום לרטיבות, האחד, הוא חדירתם של מי גשם. ואילו השני,נזילות במערכת האינסטלציה של הבית או הדירה. עצה ראשונית היא שלא תנסו לטפל בבעיות אלו באופן עצמאי, השאירו את הטיפול לאנשי המקצוע. במקרה של חדירת מי גשמים פנו אל אנשי האיטום. בעוד שבמקרה של בעיות אינסטלציה אל תהססו לקרוא לאינסטלטור.

אז איך תדעו מהו מה, ומאיזה מקור מגיעה הרטיבות שהופיעה לפתע על הקיר. בעיקרון הדבר פשוט מאוד לכאורה, כי אם הופיעו אצלכם כתמי רטיבות ואתם גרים בקומה עליונה, או תחת מרפסת מרוצפת קרוב לוודאי שמדובר ברטיבות שנגרמה מחדירתם של מי גשמים. כך גם אם נוצרו כתמי רטיבות סביב חלון או אפילו בקיר חיצוני.

אולם כאשר מדובר במערכות אינסטלציה, הדברים מעט סבוכים יותר. לכאורה, לא קשה לזהות מצב בו קיימת נזילה בברז, או אפילו בקיר שנמצא מאחורי הברז, או בקיר שמאחורי האמבטיה. אבל מה קורה עם נזילה בתקרה, איך תדעו מהיכן נובעת הנזילה. האם היא שייכת לכם או לשכנים.

איתור נזילות מים – מחיר המבטא קושי

כאשר מדובר על איתור נזילות מים יש לזכור כי זהו תהליך שמטרתו זיהוי מקור הנזילה. המים הזורמים בצינורות הבית או הדירה יכולים לעבור מסלול די ארוך לפני שהם מאתרים פתח יציאה מהקיר. לכן המקום בו נבחין בנזילה בפועל, אינו בהכרח המקום ממנו נובעת הנזילה. משמעות הדבר כי לא שם עלינו לשובר את הקיר כדי לסתום את הנזילה. רק מי שהוא מומחה היודע לאתר נזילות מסוג זה ולטפל בהם יוכל לעזור לכם לטפל בבעיה.

שיטות לאיתור נזילות

ישנן מספר שיטות כשפועלים לשם איתור נזילות מים, מחיר כל אחת מהן נקבע בנפרד. השיטה המסורתית לשם כך היא זו המבוססת על הסתברויות ונסיון. לאינסטלטור היכרות קודמת עם מבנה הצנרת בקיר, לכן הוא ישבור את הקיר באותם מקומות בהם הוא מניח שמהם נובעת הנזילה. מדובר בתהליך יקר מאוד ואיטי במיוחד העלול לגרום לקיר נזק בלתי הכרחי.

שיטה חדישה יותר, ומאוד אפקטיבית, היא של צילום תרמי. כאן נכנסת לשימוש המצלמה התרמית הדואגת לאתר ולגלות את מקור נביעת הנזילה שבקיר. מצלמה כזו מצלמת למעשה דרך הקיר, ומסוגלת לזהות רטיבות בקיר, והיכן מתרכזים מים בתוך הקיר.

איתור נזילות מים מחיר

התקשרו עשיו