בטון מוחלק

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

תוכן עניינים

בטון מהווה חומר גלם בסיסי ביותר שבו משתמשים בתהליכי בנייה או שיפוצים. מדובר למעשה על תערובת של מלט, חול, מים וחצץ. חשוב לדעת כי כאשר משנים את הכמות של אחד המרכיבים בתערובת, מקבלים בטון עם רמת לחימה ודרגת חוזק שונים. אם משלבים גם קורות ברזל ביציקה, ניתן להעניק לתערובת תכונות גמישות. המטרה היא להתאים את היחסים בין המרכיבים השונים בהתאם ליישום שבו רוצים להשתמש בבטון. כיום משתמשים לא מעט בבטון מוחלק עבור עיצוב הבית. אם בעבר הבטון שימש בעיקר לבניית היסודות של המבנה, הרי שכיום בטון מוחלק רלוונטי ביותר גם לריצוף ולביצוע עבודות נוספות הרלוונטיות עבור פנים המבנה.

בטון מוחלק- במה מדובר?

בטון הוא כאמור חומר חזק ועמיד מאוד ועל כן, יציקות בטון משמשות עבור עמודי התמיכה של כל בית, בתקרה, ברצפה, בקורות התומכות ובחדר הביטחון. יחד עם זאת, בשנים האחרונות משתמשים בבטון גם לצרכים אדריכליים. כלומר, יציקת בטון יכולה לשמש גם עבור עבודות הבסיס הנוגעות ליציבות ולחוזק המבנה וגם לאסתטיקה ולדקורטיביות של המבנה. בטון לצרכים אדריכליים קרוי: בטון מוחלק. מדובר על בטון אשר מוסיפים לו אבקת פיגמנט בערבוב עם הבטון או בפיזורו לאחר היציקה. בטון מוחלק רלוונטי ביותר עבור רצפת המבנה, כאשר יוצקים את הבטון ולאחר מכן עוברים עליו עם מכונה בשם הליקופטר אשר גורמת לליטוש שלו, להחלקה שלו וליצירת דוגמאות. החלקת בטון על ידי הליקופטר מעניקה את האפשרות ליצור בטון דקורטיבי ברמת גימור גבוהה ביותר.

היכן אפשר להשתמש בבטון מוחלק?

בטון מוחלק יכול לשמש לעיצוב חלל פנים או לעיצוב חוץ. המראה אשר מתקבל מהבטון המוחלק יהיה מראה מודרני ותעשייתי. מעבר לכך, הוא מאוד עמיד והדבר הפך אותו לרלוונטי ביותר עבור עיצוב של אולמות אירועים, מסעדות, בתי מלון וגם בתים פרטיים. משתמשים בו עבור חיפוי רצפות ובניגוד לריצוף סטנדרטי, המראה הסופי שלו הוא מראה נקי ולא רווחים בין מרצפות. בכל הנוגע לשימושו בחללי חוץ, הרי שהחוזק שלו והעמידות שלו בפני תנאי מזג האוויר השונים, הופכים אותו לאידאלי לשימוש בעיצוב גינות וחצרות. ניתן ליצור ממנו רצפה לפינת הישיבה, מדרגות בטון, שביל הליכה דקורטיבי ועוד.

כיצד יוצרים בטון מוחלק?

החלקות בטון מתבצעות בתהליך: ראשית כל, מכינים את משטח היציקה כאשר חשוב מאוד להכין אותו בצורה הטובה ביותר שכן הדבר יכול להשפיע על העמידות ועל הנראות של הרצפה. יש צורך לפלס את המשטח וליצור שיפועים מתאימים לאזורים של הניקוז. לאחר מכן, יש צורך לתחום את משוח היציקה על ידי טפסנות שהיא שיטה מיוחדת להכנה תבנית שאליה רוצים לצקת את הבטון. את התבנית מכינים מקרשים שמחוברים אחד לשני וכן למשטח היציקה בצורה חזקה ויציבה.

היציקה של הבון חייבת להתבצע על ידי מערבל בטון. עבור העבודה של היציקה יש צורך בכמה פועלים ויש צורך לפזר את הבטון באמצעות המשאבה של מערבל הבטון. במקביל יש צורך לפלס את הבטון ולהחליק אותו.

בשלב הבא יש צורך לייבש את הבטון וכאשר מגיעים ל80 אחוזי ייבוש, יש לפזר את הפיגמנט שמטרתו היא לשנות את הגוון של הבטון וכן לבצע את פעולת ההחלקה על ידי הליקופטר ולחכות שהבטון יתייבש לחלוטין.

לאחר מכן ניתן לבצע את הבטון באמצעות פיגמנט צבע אשר מגיע באבקה שאותה יש לפזר על הבטון.

רק שיפוצניק מקצועי ומנוסה יכול לבצע עבודות בטון מוטבע ומוחלק וחשוב ביותר שלא להתפשר על איש המקצוע הנדרש עבור ביצוע ההליך.

בטון מוחלק

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!