היתר בניה לבית פרטי

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

תוכן עניינים

אין תחושה טובה יותר כמו התחושה של לקום בבוקר ולתכנן את הבית שנגור בו, החלונות בו יהיו בדיוק כמו שאנחנו רוצים, החצר תהיה בדיוק בגודל שתמיד חלמנו, כשבונים את הבית בצורה עצמאית ולא קונים בית יש לנו יד בכל חלק וחלק של הבנייה והעיצוב, כנראה שזו הסיבה שהתהליך הזה מושך כל כך הרבה אנשים. אם אתם אחד מהאנשים האלה, ריכזנו לכם כאן כל מה שצריך לדעת כדי להתחיל את התהליךהוצאת היתר בניה לבית פרטי.

מהו היתר בניה?

היתר בנייה הוא בעצם מין רישיון לבצע שינוי בנכס, בניה ללא היתר כזה מהווה עבירה פלילית חמורה, גם בניה שחורגת מהפרטים הרשומים בהיתר.

היתר בניה לבית פרטי אינו האישור האחרון שיוציא בעל נכס שנבנה, לאחר הבניה יצטרך להוציא בעל הנכס אישור אכלוס על מנת שיוכלו להיכנס דיירים למגורים בנכס.

https://merubaim.co.il/ מרובעים המרכז להוצאת היתר בניה

תוך כמה זמן יתקבל היתר הבניה לבית פרטי?

זמן ההמתנה להיתר משתנה מבקשה לבקשה, עיקרי הגורמים יכולים להיות בירוקרטיים או ברשות המקומית בה תתבצע הבנייה של הבית הפרטי. ממוצע זמן התהליך הוא בין שלושה חודשים ל-13 חודשים אך יכול להתארך עוד זמן מה.

יחד עם כל המסמכים הרלוונטים על האחראים לבניה ולתכנון וגודל הבית, על מגיש הבקשה לצרף אישורים מחברת החשמל, בזק, מכבי אש, אישור תשלום אגרות, אישור מקרקעי ישראל. בנוסף צריך להציג לועדה תכנית סניטרית לתכנון ניקוז מים ומערכת הביוב.

ככל שהבקשה תוגש בצורה היסודית ביותר עם מידע מקיף ורחב על הבניה בצירוף כל המסמכים, המפה הטופוגרפית, תכנון הבניה, כך האישור יגיע מוקדם יותר, לכן מומלץ להיעזר באנשי מקצוע הבקיאים בתהליך שידעו לדאוג לכל זה ללא עיכוב.

הכנת הבקשהמה היא תכלול?

הכנת הבקשה תתבצע לרוב עם אנשי מקצוע שיעזרו לבעל הנכס להפיק מסמך שנקרא גרמושקה והוא יכלול

      תכנית לפיתוח השטח

      מפה טופוגרפיתמפת מדידה בתוקף לחצי שנה לפחות.

      פרטי הנכס (כתובת, פרטי המהנדס, גודל הנכס, שם בעל הנכס, פרטי האדריכל ועוד)

      תיאור הבקשה

      אישורים מחברת החשמל, כבאות והצלה, בזק ועוד גורמים רלוונטים.

      תכנית סניטרית

לאחר קבלת האישור, ההיתר יהיה בתוקף למשך שנה אחת בדרך כלל מיום קבלתו.

שלבי ההגשה

ההגשה תתבצע בשני שלבים, בשלב הראשון יוגשו התכניות מדידה הרלוונטיות לששת החודשים האחרונים. לאחר מכן הועדה תמסור את דרישותיה לאישורים נוספים אותם נגיש בשלב השני, שיכלול גם את התיקונים, ההערות והשינויים של הועדה.

 

 

מה העלות של הוצאת היתר בנייה לבית פרטי?

העלויות הכוללות להוצאות ההיתר מגיעים בממוצע בין 60,000 שקלים ל– 120,000 שקלים. הממוצע כולל גם את האגרות ובעלי המקצוע, כמובן שהממוצע עשוי להתשנות בהתאם לבעלי המקצוע, לרשות המקומית, לגודל הנכס ואם יהיו ערעורים או שינויים.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!