נזילה

 

נזילות של מים מתוך הצנרת מתרחשות בכל בית אחת לתקופה. כאשר הצנרת ישנה או לא תקינה – סתימות ונזילות יופיעו לעתים קרובות יותר. אם אתם מוצאים את עצמכם מזמינים אינסטלטור הביתה כמה פעמים בשנה, חייגו אלינו ונדאג להגיע אליכם ולפתור את התקלה אחת ולתמיד. תיקון נכון לצנרת יעניק לכם שקט מנזקי צנרת למשך כשנתיים לפחות.

יש אצלי בבית נזילה – מה עושים?

כל נזילה בצנרת דורשת טיפול מקצועי של אינסטלטור עם עדיפות לצוות מקצועי ומיומן שמשתמש בציוד חדיש. אסור להתעלם מנזילות קטנות או גדולות. גם אם נראה שמדובר בנזילה קלה בלבד או רק בחשד לנזילה, התעלמות מהבעיה תגרום להחמרת הנזק שנגרם למבנה ולהוצאה כספית גבוהה יותר בעבורכם. מיד כאשר אתם מזהים שיש אצלכם בבית או בבית העסק נזילה חייגו אלינו. השירות ניתן לבתים פרטיים, דירות קרקע, דירות יוקרה, דירות חדשות, בתי עסק, מוסדות, אתרי נופש ועוד. אנו מטפלים בכל סוגי נזקי הצנרת בעזרת ציוד חדיש שמאפשר ביצוע תיקונים בשלט רחוק ללא גרימת הרס לקירות או לאריחי הריצוף.

נזילה בדירה שכורה – מה עושים?

דירות ישנות רבות מושכרות עם צנרת ישנה שאינה מתפקדת כראוי ונוטה לנזול ולהיסתם בקלות. אם אתם מתגוררים בדירה כזו כדאי שתדעו שהאחריות לתיקון נזקי הצנרת חלה על בעל הדירה. אם צינור מתפוצץ או שישנה נזילה מתחת לאריחי האמבטיה – בעל הדירה הוא האחראי לשלם בעבור התיקון. לכם יש הזדמנות וזכות להתעקש לקבל שירות מאינסטלטור מקצועי ומבעל ניסיון שיידע לפתור אחת ולתמיד את הבעיות בצנרת. בעזרת הציוד המתאים אפשר לטפל ולחדש צנרת ישנה ולשפר כך את איכות החיים בדירה. יש לציין כי האחריות לטיפול במקרים של סתימות בצנרת עקב שימוש (הצטברות של גושי שיער או לכלוך) חלה בחלק מהמקרים על הדיירים.

5 סימנים של נזילות

הסימן הראשון של נזילה בצנרת הוא כתם של רטיבות שמופיע אצלכם או אצל השכנים. הכתם יופיע באזור בו ישנו פיצוץ בצנרת או במיקום נמוך אליו חלחלו המים. הסימן השני יהיה ריח רע של עובש ללא זיהוי מקור הבעיה. סימן נפוץ שלישי יהיה מים שעולים מבין האריחים ברצפה (לרוב רצפת האמבטיה). שני סימנים נוספים יהיו עלייה לא מוסברת בצריכת המים וגידול לא מוסבר בחשבון המים. אם אתם חושדים שיש אצלכם נזילה נסתרת תוכלו לסגור היטב את כל הברזים בבית ולגשת לבחון את שעון המים. אם השעון ששייך לדירה מסתובב גם כאשר כל הברזים בבית סגורים תוכלו לדעת שהצלחתם לחשוף נזילה.

האם אפשר לטפל בנזילות באופן עצמאי?

אלא אם יש לכם הכשרה של אינסטלטורים, טיפול עצמי בכל סוגי הנזילות אינו מומלץ. נזילה שמטופלת בצורה חובבנית עלולה להתפתח לנזק משמעותי יותר ובעיקר הרבה יותר יקר. נזילות קלות כמורכבות דורשות טיפול מקצועי ונכון. ככל שצוות האינסטלציה בו בחרתם יותר מנוסה ומקצועי כך הטיפול בצנרת יהיה טוב יותר. רמה גבוהה של מקצועיות תבוא לידי ביטוי באיתור מדויק של נזילות ללא גרימת נזק למבנה וללא עלויות מיותרות. אינסטלטורים מודרניים יודעים היום להשתמש בציוד צילום תרמי לאיתור מדויק של נזקי צנרת. גם התיקונים מתבצעים בצורה מדויקת ונקודתית.

איזה אינסטלטור כדאי להזמין?

כיום כאשר פועלים בארץ אינסטלטורים מיושנים ואינסטלטורים מודרניים שמשתמשים בציוד חדיש – הבחירה ההגיונית תהיה אינסטלטור מודרני. ממש כפי שלא תרכשו היום טלפון סלולרי מיושן ללא אפשרות חיבור אינטרנט מהיר, כך גם לא תעסיקו אינסטלטור מיושן שאינו מכיר את טכניקות העבודה החדשות. שיטות העבודה החדשות בתחום האינסטלציה מהוות יתרון בעבורכם. היום, על מנת לתקן נזילה אצלכם בבית או לאתר את המקום בו הצנרת דורשת תיקון, כבר לא חייבים לשבור קירות או לגרום נזק למבנה. ציוד צילום תרמי או רובוטי אוסף את הנתונים בשלט רחוק ומורה לצוות המקצועי בצורה מדויקת כיצד והיכן כדאי לפעול.

תיקון נזילות בבית חדש

על בית חדש כמו על רכב חדש נרצה לשמור מכל משמר. לרוב, אם הקבלן ביצע את עבודתו בצורה טובה – לא יהיו נזילות או נזקי צנרת ב-5 השנים הראשונות. כאשר מופיעה בכל זאת נזילה בבית חדש כדאי להזמין צילום צנרת מלא על מנת לבחון היטב את מבנה הצנרת כולה ובהתאם לפנות אל הקבלן בתלונה. את תיקוני הצנרת בבית החדש אנו נבצע בעבורכם בצורה מדויקת ללא גרימת נזק מיותר למבנה. יש לנו את היכולת לתקן את הצנרת, לאתר נזילות ולהחליף חלקים פגומים בשלט רחוק. שימוש בציוד חדיש מבטיח לכם את התוצאות הטובות ביותר תוך מינימום נזק ואי נוחות.

נזילה של מים מהתקרה בבניין משותף

הופיע אצלכם כתם של רטיבות בתקרה? ישנה סבירות גבוהה שזוהי נזילה בצנרת של אחד השכנים. הסבירות שצינור מים ששייך לדירה שלכם מותקן בתקרת הבית נמוכה מאוד. בעבר, נהוג היה להתקין את הצנרת באזור שמתחת לאריחי הרצפה שהוא גם התקרה של הדירה בקומה התחתונה. תהיו אתם שכנים הוגנים ואכפתיים ותעדכנו מיד את הדיירים בדירה מעל בכתם הרטיבות. הצעד המתבקש יהיה הזמנת אינסטלטור מומחה לביצוע בדיקה מדוקדקת של איתור נזילות ואיתור צנרת. האינסטלטור יוכל לבדוק למי שייך הצינור שנוזל ובהתאם לכך לקבוע מי אחראי למימון התיקון בצנרת ובדירתכם.

ציוד מתקדם לאיתור נזילות

שימוש במצלמות הופך טיפול בנזילות לפשוט ויעיל. אם בעבר היה על האינסטלטור לנחש היכן הפיצוץ בצנרת או מה גורם לסתימה – היום הוא כבר יכול לדעת מה בדיוק קורה בצנרת שלכם ומדוע איתור נזילות. הציוד המתקדם משדרג משמעותית את שירותי האינסטלציה שאתם יכולים לקבל. אינסטלטורים מודרניים שמשתמשים בציוד החדיש אינם ממליצים על שבירת קירות או הרמת אריחי ריצוף ללא צורך. הם עושים כל מאמץ על מנת למנוע מכם את עוגמת הנפש הכרוכה בגרימת נזק למבנה. הציוד המתקדם אינו נמצא עדיין בידי כל האינסטלטורים. תהיו אתם חכמים ותדעו להזמין נכון אינסטלטורים שמשתמשים בציוד צילום תרמי ויודעים לתת לכם שירות טוב יותר.

למה חשוב לטפל בבעיה תכף ומיד

אין מקום למים או לחות בתוך הקירות או תחת אריחי הריצוף. בשל המבנה האטום של הקירות והרצפה מים שמטפטפים מתוך הצנרת לא יוכלו להתאדות או להתייבש. בתוך זמן קצר אותם מים יגרמו לפטריית עובש מסריחה ומסוכנת מבחינה בריאותית או לנזקים למבנה. נוכחות ממושכת של מים בתוך מבנה עלולה להחליש את היסודות ולגרום לנזק בלתי הפיך. אם חשוב לכם לשמור על הנזק שלכם, לשלוט בהוצאות ולחסוך לעצמכם הוצאה כספית פתאומית גבוהה – טפלו נכון בצנרת שלכם! אם יש לכם ביטוח מבנה פרטי או במסגרת ביטוח המשכנתא כדאי לבחון אפשרות לקבלת החזר כספי מחברת הביטוח.

לסיכום,

מה האינסטלטור שלנו עושה כשיש אצלכם נזילה? את כל העבודות אנו מתחילים בסקירת השטח לטובת איתור מקור הנזילה ונקודות תורפה בצנרת. שימוש בציוד תרמי מתקדם מאפשר לנו לאתר בצורה מדויקת את מקום הנזילה ואת היקפה. בהתאם לנתונים שנאספו תורכב תכנית עבודה אותה נציג בפניכם יחד עם הצעת מחיר מפורטת. נזילות מכל הסוגים מטופלות בשיטות מתקדמות תוך מתן אחריות מלאה.

 

נזילות

 

 

התקשרו עשיו