רטיבות בקיר – דרכי טיפול ומניעה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

תוכן עניינים

הבחנתם בסימנים שחורים או בקילופים על אחד מקירות הבית? ככל הנראה מדובר על רטיבות בקיר. חשוב להבהיר כי לא תראו מים בקיר עצמו, זוהי מחשבה שהמון אנשים דוגלים בה. הרטיבות יכולה להיות בפועל קטנה, אך הנזק שהיא יוצרת יהיה משמעותי. ישנו צורך להכיר את דרכי הטיפול ברטיבות שכבר קיימת באחד מקירות הבית. מצד שני חשוב גם להבין איך למנוע את היווצרות הרטיבות בפעם הבאה. בידיים שלכם יש כלים רבים שיאפשרו לכם להשיג את התוצאה אותה תרצו להשיג. עם זאת חשוב לדעת איך ליישם את כל הטיפים אותם תקבלו כאן. במקום להזמין אינסטלטורים מומלצים פעם אחר פעם תוכלו לפתור את העניין אחת ולתמיד.

מדוע נוצרת רטיבות בקיר?

לפני שנבין איך לטפל בעניין רטיבות בקיר חובה להבין מדוע היא בכלל נוצרת. אם תבינו איך נוצרת הרטיבות בקירות הבית, ניתן יהיה למנוע אותה בעתיד. לרוב רטיבות באחד מהקירות הבית מופיעה בשל חדירת מים למבנה. חדירת המים יכולה לקרות בשל שחיקה של איטום הקיר, אך גם בגלל פיצוץ צנרת. חדירה של מים, אפילו חדירה איטית מביאה איתה את הרטיבות שנותן את אותותיה.

איך מטפלים ברטיבות פנימית?

יהיה עליכם לנקוט בפעולה מדויקת שתאפשר לכם לדעת כי ישנו אור בקצה המנהרה. הרי אין תחושה יותר מתסכלת מאשר לראות את הרטיבות חוזרת על עצמה פעם אחר פעם. הטיפול ברטיבות נעשה באמצעות זיהוי הסיבה שבגללה היא נוצרת. תיקון של הבעיה שגורמת להיווצרות הרטיבות יוביל לכך שניתן יהיה לפתור אותה. אחרי שתתקנו את הבעיה שגורמת להיווצרות הרטיבות, ניתן לתקן את הנזק הוויזואלי לקיר. אל תתקנו את הנזק הוויזואלי מבלי שתיקנת את המקור לבעיה, אחרת תחזרו שוב בדיוק לאותה הנקודה.

תוך כמה זמן כדאי לתקן את הרטיבות?

אתם מאלה שמתמהמהים זמן רב לפני שתתקנו את הרטיבות עצמה? תזכרו כי הזמן פועל לרעתכם בהקשר הזה. כל יום שעובר רק עשוי להחמיר את המצב ואת הסיטואציה איתה תתמודדו. הרטיבות עשויה להפוך להיות רחבה יותר בהשוואה למה שהיא הייתה קודם לכן. לפיכך תעשו לעצמכם טובה ותתקנו את הרטיבות בהקדם האפשרי. ברגע שאתם רואים את כל הסימנים על קירות הבית רצוי להתחיל במלאכת התיקון שיביא איתו שקט.

איך מונעים את הרטיבות בפעם הבאה?

האמת היא שהכלים שעומדים לרשותכם לא רבים, אך ניתן להשתמש בהם בתבונה. האמצעי הראשון למניעת הרטיבות תהיה להיות תמיד עם האצבע על הדופק. תבדקו היטב את צנרת הבית ואת כל האמצעים האחרים הקשורים לאינסטלציה הפנימית. הזמנת אינסטלטורים מומלצים תאפשר לכם לדעת כי אתם עושים את הצעד הנכון. בו בזמן כדאי מאוד לתקן את כל הבעיות הקיימות בהקדם האפשרי. אם תתמהמהו עם תיקון בעיה מסוימת היא עשויה להוביל אתכם להתמודדות עם רטיבות ובעיות נוספות.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!