אחריות קבלן על נזילות

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

תוכן עניינים

אחריות קבלן על נזילות

כאשר מדובר על אחריות קבלן בכל הנוגע לאיטום וכן נזילות מים, חשוב להבין ראשית באיזה מקרה מדובר בדיוק. האם יש אחריות קבלן על חבלה בזדון בתשתיות אינסטלציית המים בבית? כמובן שלא. אז על מה כן יש אחריות קבלן? התשובה לפניכם.
אם אתם שואלים מה אחריות הקבלן כוללת בכל הנוגע לנזילות ואיטום, התשובה משתנה ממקרה למקרה. בעוד כי חלק מהקבלנים ועורכי הדין בדיני מקרקעין יטענו ל-3 שנות אחריות, אנשי מקצוע אחרים יטענו ל-7 שנות אחריות. כדי לעשות סדר בנושא הסבוך הזה, ריכזנו עבורכם את כל המידע שצריך לדעת על אחריות קבלן נזילות ורטיבות, המשיכו לקרוא.

מה חשוב לדעת על אחריות קבלן על נזילות?

חשוב לדעת איזה סוג של אחריות אתם מקבלים כאשר אתם חותמים על חוזה התקשרות מול איש המקצוע, ועל הקבלנים להיות מודעים לאחריותם על מנת למנוע בעיות מבניות, משפטיות ואף למנוע סכנה לרכוש ולדיירים. בתך כך, בין אם מדובר על נזילות מים או כשל מבני אפילו, בחלק מהמקרים על הקבלנים מוטלת החובה לשפץ על הנכס ולספק את השירות שהם נשכרים לעשות.

הקבלנים אחראים אמנם לנזקים שנגרמו כתוצאה מנזילות או רטיבות, אבל זה בדרך כלל לא כולל כל נזק לרכוש, חבלה על ידי הדיירים או ונדליזם מכל סוג. ככלל, על הקבלנים מוטלת החובה להגן על הנכס מפני חלק מהנזקים שנגרמו מרשלנותם, אבל כך הוא גם תפקידם של הדיירים בנכס.

משך אחריות קבלן על נזילות ורטיבות

כחלק מהתהליך של קבלת דירה מקבלן, ישנם שירותים שבודקים בבדק בית ותפקידם הוא לוודא את תקינות המבנה. אמה-מה, במקרים רבים קיימים ליקויים של בנייה, תקלות שנוצרות עקב עבודת הקבלן, כשלים בעקבות חומרי גלם לא איכותיים ועוד.
במקרים אלו (שאינם כוללים חבלה בזדון הגורמת לרטיבות), לפי חוק מכר דירות בישראל, תשל"ג-1973, קיימת הגדרה ברורה של אחריות הקבלן. כדי לממש את אחריות הקבלן, על הקונה להוכיח כי ביצע בדק הכולל בדיקת לקויות במבנה. בכל הנוגע לכשלים במערכות צנרת, הסקה, דלוחין, מרזבים וביוב, בדרך כלל אחריות הקבלן עומדת על 4 שנים ומעלה (ועד 7).

אחריות קבלן על נזילות וביצוע איטום

נזילות מים יכולות להתרחש כתוצאה מסיבות שונות ורבות, לרבות בעיות איטום מבנים לקוי, צינורות סדוקים בצנרת הביוב ועוד. חשוב להבין כי הקבלן המבצע לרוב יישא באחריות, ולאו דווקא קבלן המשנה, קרי קבלן האיטום.
כאשר מדובר על בעיות של איטום מבנים, חשוב לבדוק בחוזה ההתקשרות מי נושא באחריות של תיקון התקלה. בין אם מדובר בקבלן המבצע או בקבלן האיטום, האחריות עשויה לכלול בעיות שלד, בעיות מבנה, בעיות איטום ספציפיות, צנרת ועוד. אם אתם זקוקים למידע נוסף, חשוב לבדוק היטב את החוזה אתם חתומים או עתידים לחתום עליו. שם תבררו את התשובה המדויקת למשך האחריות על הנכס שלכם באופן ספציפי.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!