איתור רטיבות 

רטיבות תחת לריצוף או בתוך קירות של מבנה תגרום בתוך זמן קצר לנזק משמעותי. אין מקום לנוכחות של מים בתוך הקירות כך שעליכם לפעול בהקדם לייבוש המים ואיתור המקור לנזילה או חדירת המים.

 

איתור רטיבות בדירות מגורים ישנות

נזקי רטיבות נפוצים מאוד בבניינים ישנים. כולנו מכירים את הרגע בו אחד השכנים דופק בדלת ומבקש לברר האם פיצוץ בצנרת שלכם הוא זה שגורם לכתם הרטיבות בתקרת הסלון שלו. המגורים בבניין משותף יוצרים מצב בו צנרת של השכן עוברת אצלכם בתקרה או בקיר משותף. פעמים רבות, צנרת שאינה בבעלותכם גורמת נזק משמעותי לרכוש שלכם. ייתכן מאוד שלמרות שאתם השקעתם סכום משמעותי בחידוש הצנרת תסבלו מנזקי רטיבות שמקורם בצנרת ישנה ששייכת לשכנים.

איתור רטיבות בחדר האמבטיה

אם לא בצעתם איטום יסודי בחדר הרחצה או שהתפוצץ אצלכם צינור שעובר מתחת לריצוף, ייתכן מאוד שיש אצלכם מצבור של מים מתחת לרצפה. התיקון של הצנרת אינו מספיק על מנת לפתור את הבעיה. עליכם לדאוג גם לייבש את המים. אם לא תייבשו את המים עלול להופיע כתם רטיבות מכוער בתקרת השכן או שתתפתח פטריית עובש מסריחה שמהווה סכנה בריאותית. הקדימו לייצור קשר עם אינסטלטור מנוסה ומקצועי שיגיע למקום עם ציוד איתור רטיבות תרמי ויפתור את הבעיה.

נזילות בצנרת ברזל – למה זה קורה?

בעבר, שימוש בצנרת עשויה ברזל היה מאוד נפוץ. הבעיות מתחילות כאשר צנרת הברזל מתיישנת, מחלידה ומתמלאת באבנית. לחץ המים בתוך הצינורות גורם לסדקים ופיצוצים כך שמים נוזלים ומצטברים מתחת לריצוף. בעיות של חלודה בצנרת ברזל נפוצים בעיקר באזורי מגורים שקרובים לחוף הים. איך מטפלים בבעיה? השלב הראשון יהיה איתור מקור הרטיבות בעזרת ציוד תרמי והשלב השני יהיה תיקון התקלה. במקרים בהם מדובר בצנרת ישנה וחלודה ההמלצה תהיה על החלפת הצנרת כולה או חלקים עיקריים ממנה.

איך אפשר למנוע נזילות ונזקי רטיבות?

ישנן תקלות צנרת אותן לא תוכלו למנוע. גם כאשר תתחזקו אתם היטב את הצנרת שלכם יהיו מקרים של סתימות פתאומיות או הצפות. בבניינים משותפים ייתכנו מצבים בהם אתם סובלים מנזקי רטיבות עקב תקלה בצנרת של הבניין או בצנרת של השכן. במקרה כזה האחריות לממן את התיקון חלה על בעל הצנרת. הדרך הטובה ביותר בה תוכלו למנוע ולצמצם את הסיכויים לנזק היא איתור רטיבות מוקדם באופן יזום. אם אתם יודעים שיש אצלכם צנרת ישנה בצעו בדיקה אחת לשנה.

מה יקרה אל תתעלמו מהבעיה?

הימצאות של מים מתחת לריצוף או בתוך הקירות היא פוטנציאל לנזק בלתי הפיך לתשתיות. אם לא תטפלו במהרה בבעיה נזקים ייגרמו לדירה שלכם או לדירת השכן שמתגורר מתחת. הנזק יבוא לידי ביטוי בכתמי רטיבות מכוערים, קצרים חשמליים, נזקים לרהיטים ועובש. אם יש אצלכם בבית ריצוף פרקט או שטיח מקיר לקיר עלול להיגרם להם נזק משמעותי. חשוב לדעת שבמישור הבריאותי רטיבות מתחת לריצוף או בתוך הקירות עלולה לגרום לעובש. פטריית העובש מסוכנת בעיקר לילדים מתחת לגיל 13 ועשויה לגרום להתפתחות של אסטמה.

כמה עולה לאתר נזילות?

איתור נזילות מהיר ויעיל בעזרת ציוד תרמי מאפשר זיהוי מדויק של מקור הבעיה ללא צורך בהריסת קירות או אריחי ריצוף. אם יש לכם פוליסת ביטוח מבנה תוכלו להפעיל את הפוליסה לטובת מימון התיקון ואיתור הנזילה. גודל הבית, היקף העבודה, מורכבות הגישה ועלויות של חומרי גלם משפיעים כולם על התמחור.

רטיבות ועובש נחשבים לאחד מליקויי הבנייה הקשים והמטרידים ביותר להתמודדות. ברגע שמזהים רטיבות, עובש או שילוב של השניים במבנה, חשוב לטפל בזה באופן מיידי משום שהעובש הנוצר כתוצאה מרטיבות חזקה יכול לגרום לבעיות בריאותיות כמו שפעת, אלרגיות, קוצר נשימה, טרשת נפוצה ועוד.

כל מה שרציתם לדעת על רטיבות בבית

רטיבות בקירות בשילוב עם עובש נחשבת לאחד מליקויי הבנייה החמורים והמטרידים ביותר. לצערנו, מדובר בבעיה שמופיע בבתים רבים, גם בדירות חדשות מקבלן או בתים שעברו תהליך של שיפוץ.

ברוב המקרים כאשר יש רטיבות בקירות בשילוב עם עובש מדובר בתהליך התעבות כלומר הפרשי טמפרטורה. האוויר פולט אדי לחות אותם הוא לא יכול להכיל, הם הופכים לטיפות של מים הנספגים בקירות עצמם ואז בעצם מופיע העובש על הקירות.

אנשים רבים נוטים לחשוב שכאשר יש רטיבות בבית, מדובר בבעיה של איטום, אבל לא בהכרח. חדירות מים יבואו לידי ביטוי או על ידי התנפחות של הטיח או על ידי הופעה של כתם גבול ברור בצבע צהוב. כשיש הופעה של עובש ללא הופעה של הכתם הצהוב או התנפחות של הקיר, מדובר באותו תהליך של עיבוי.

סוגי רטיבויות

רטיבות יכולה להופיע בכל מיני תצורות:

  1. נזילה מתקרה או מקיר הנראית לעין
  2. רטיבות בצורת תפרחות בין המרצפות (כרוביות) – מדובר בסימני מלחים המעידים על הפרשי טמפרטורה ומחפשים את הדרך לצאת מבעד לאריחים
  3. רטיבות שעולה ומטפסת על הטיח מעל הפאנלים
  4. ערפל על גבי האריחים במקרה של ריצוף טבעי או מרצפות שיש – רטיבות מתחת לריצוף
  5. טחב ועובש – רהיטים צמודי מבנה כמו ארונות למשל

רטיבות המגיעה מחוץ לנכס

רטיבות זו לרוב קשורה לבעיות איטום של הבניין או מצנרת עוברת או כתוצאה מפתחים מקירות או רצפות. רטיבות זו יכולה להיווצר מכל מיני סיבות כמו למשל חור בקיר, בעיה בכשל יריעה או ממעטפת.

רטיבות המגיע מתוך הנכס

נגרמת מבעיית צנרת או כתוצאה מבעיות איטום בתוך הנכס. בעיות רטיבות בתוך הנכס יכולות הרבה פעמים להיווצר כתוצאה ממפגש של חומרים בתוך החלל כמו למשל מפגש בין אמבטיה לחיפוי,איתור נזילות מים בבית רצפה או קיר וכדומה…

ככל שהנזק נפרס על פני תקופה ארוכה יותר, סביר להניח שהמצעים בנכס לחים יותר והטיפול יהיה ארוך ומורכב יותר.

איתור נזילות ורטיבות בקירות

אנו מומחים באיתור ליקויי בנייה, מתן חוות דעת ובדק בית. נשמח לסייע לכם בתהליך איתור רטיבות בבית בצורה מקצועית המתבצעת על ידי מומחה החברה. אנו עושים שימוש בציוד הטכנולוגי המתקדם ביותר על בסיס תקנים אירופאיים, במטרה לזהות את מקור הרטיבות או הנזילה ולפתור את הבעיה מהשורש בצורה יסודית, יעילה ומקצועית.

למידע נוסף וקבלת הצעת מחיר על איתור וטיפול ברטיבות, אנו מזמינים אתכם להשאיר את הפרטים שלכם ועוד היום נציג מטעמנו יחזור אליכם עם כל הפרטים.

רטיבות בבית

אם אתם חושדים שיש אצלכם בבית נזילה או שאתם מבחינים בסימנים לנזילה אצל אחד השכנים – הקדימות לטפל בבעיה ותצליחו לצמצם את הנזק ואת העלויות.

איתור רטיבות 

התקשרו עשיו