בדיקת רטיבות בקירות

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

תוכן עניינים

רטיבות בקיר שאינה מטופלת יכולה להוביל לנזקים קשים למבנה ולסביבה, הרטיבות גורמת לניפוח הקירות, להיווצרות עובש שאינו בריא לבני אדם ובעלי חיים, כמו גם לשלל בעיות טכניות בתשתיות של המבנה, לכן חשוב לבצע בדיקת רטיבות בקירות. אבל מהן השיטות לבדיקה וטיפול? הכל בהמשך!

בדיקת רטיבות בקירות

רטיבות, קירות נפוחים, נזקים למרצפות ולקרמיקה, עובש מסוכן אשר נוצר על גבי קירות וחללים במבנה: כולם ואחרים מזיקים לכל בית, עסק, משרד וחלל עבודה בו שוהים אנשים ובעלי חיים, לכן חשוב תמיד לדעת מאין מגיעה רטיבות בקירות כמו גם שיש לדעת כיצד מזהים וכיצד מטפלים.

אז כיצד פועלים בזמן שיש רטיבות בקיר?

בתחילה חשוב להבין כי רטיבות בקירות יכולה להגיע ממגוון מקורות החל מנזילות שמגיעות מצינורות האינסטלציה, עד כאלה שמגיעות ממרזבים, מביוב שעלה על גדותיו, כמו גם שישנה רטיבות אשר נובעת מאיטום לא תקין ושאר תקלות במבנה.

בשל כך חשוב לבצע בתחילה בדיקת רטיבות בקירות על מנת שניתן יהיה לדעת באופן נקודתי מהיכן נובעת הנזילה תוך תיקון ספציפי ללא הרס של המבנה, הקירות, המרצפות ושלל אלמנטים בחלל.

על מנת ליהנות מבדיקה נכונה, מקצועית ומקיפה – חשוב לפנות אל המומחים באיתור נזילות ורטיבות על מנת שאלה יבצעו איתור של מקור הנזילה באופן מקצועי וידעו לספק מענה נכון למען תקינות המבנים, הדוודים, הצנרת והכלים הסניטריים.

בדיקת רטיבות בקירות – סוגי הבדיקות הקיימות

אם בעבר על מנת לאתר מקור של רטיבות ונזילות היה צורך לחצוב בקירות ולבצע הריסה של מרצפות, הרס של קירות ושל מבנים, כמו גם פירוק של אלמנטים במערכות האינסטלציה – הרי שכיום בדיקת רטיבות בקירות נעשית על ידי המומחים  רטיבות בביתשמשתמשים בכמה שיטות מרכזיות לבצע איתור נכון וחכם. בין השיטות:

איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית – איתור באמצעות מצלמה טרמית מקנה לבעלי המקצוע כמו גם לבעלי המבנה, שיטה חדשה אשר פועלת על טכנולוגיית אינפרה אדום שיודעת לזהות מקורות חום וקור בקירות, או בכל אלמנט שיש בו נזילה.

באמצעות שיטה זאת איש המקצוע מחדיר צינורית קטנה עם מצלמה טרמית אל הקיר (מה שלא יוצר נזק לקירות) כאשר המצלמה יודעת לזהות חום או קור והיא מתריעה על אזורים חמים ואזורים קרים במבנה ובכך מסייעת לאתר את מקור הרטיבות.רטיבות בקירות בית

חשוב לדעת כי באמצעות צבעי המצלמה בזמן הצילום, ניתן לדעת היכן יש רטיבות ונזילה (אזורים קרים נחשבים רטובים ולחים) ומכאן לסדר את הנזילה באופן ממוקד, ללא צורך בחציבה בקירות.

שיטות לבדיקת רטיבות הקירות

בדיקה באמצעות סטטוסקופ – בדיקה נוספת שניתן לבצע מתרחשת באמצעות סטטוסקופ. הבדיקה נערכת באמצעות מכשיר שבודק רחשים ( ממש כמו סטטוסקופ של רופא), תוך שאיש המקצוע מצמיד את המכשיר אל הקיר ותוך האזנה מקצועית: יודע לזהות קולות של מים, לחות ורטיבות. בכך אפשר לזהות את הנקודה המדויקת ממנה נובעת הנזילה.

סגירת ברזי מים – דרך נוספת לבצע בדיקה נזילות רטיבות בקירות היא באמצעות סגירה הדרגתית של ברזי המים במבנה ולאחר מכן בדיקת הברזים שממשיכים לעבוד גם כאשר הם סגורים. לעיתים נזילה בקיר יכולה להתרחש עקב ברזי מים תקולים ולכן חשוב לבצע בדיקה ללא נזקים, כמו גם שניתן לבצע את הבדיקה בצורה עצמאית.

בדיקת רטיבות באמצעות גז – עוד בשיטות הבדיקה המקצועיות, ניתן לבצע בדיקה באמצעות פיזור גז שאינו רעיל: אך כזה שיש לו צבע. את הגז מפזרים באוויר ובמקום שבו ישנן נזילות ובכך שהוא עולה מעלה במקומות מסוימים, הוא מתריע על כך שיש במקום נזילה. הגז שרגיש לקור, יעלה מעלה ויסמן לאיש המקצוע מהיכן בוקעים מים בצורה לא מבוקרת.

שיטות בדיקת רטיבות במרזבים

בדיקת מרזבים – בנוסף כדאי לבצע איתור נזילות גם באמצעות בדיקת מרזבים. המרזבים המותקנים על גג המבנה נועדו להוביל מי גשם מטה כדי לא לצבור משקל כבד על הגג ולכן במידה והם סתומים או תקולים: הם עלולים לגרום לנזילה כמו גם לקריסה של הגג: לכן חשוב לבצע איתור ותיקון מידי! בשל כך יש לבצע גם בדיקת מרזבים מקצועית כמו גם החלפה של מרזבים במידה והם תקולים.בדיקת וגילוי רטיבות בקירות

בדיקת איטום – פעולה נוספת אותה מבצעים בעלי המקצוע העוסקים באינסטלציה היא בדיקת האיטום של המבנה. בדיקה כזאת כוללת בידוק איכות האיטום ומצבו, כמו גם תיקון איטום במידת הצורך. חשוב לדעת כי מבנה אשר אינו אטום בצורה טובה, יגרום ללחות, לנזילות בקיר, עובש, כמו גם שהמבנה לא יהיה מוגן מחום וקור כמו גם שהוא לא יבודד תהודה.

לכן יש לשים לב כי אתם מבצעים בדיקת איטום באמצעות אנשי מקצוע מומחים. חשוב לדעת כי איטום שאינו תקין יכול לגרום גם לנזילות ורטיבות בחדרי אמבטיה ולכן חשוב תמיד לבדוק את איכות האיטום.

שירותי ביובית – אם הביוב הוא זה שגורם לנזילות, לאו דווקא בקירות, אלא ברחבי הבית ומחוצה לו: חשוב להיעזר בשירותי ביובית על מנת לנקות את הביוב לשאור ממנו לכלוכים ובכך להפוך אותו לתקין יותר.

כיצד מתקנים נזילות בקירות?

לאחר שאנשי המקצוע המומחים איתרו את מקור הנזילה, יש להיעזר בחברות בנייה ושיפוצים תוך איתור חברות אשר בדרך כלל מבצעות גם את שלל הבדיקות אותן הזכרנו (בדיקה על ידי מצלמה תרמית, בדיקת נזילות על ידי גז, סטטוסקופ ועוד).

על מנת לבצע תיקונים שונים למניעת לחות, רטיבות ונזילה, חשוב לאתר חברות מקצועיות בתחום, בזמן שחברות מסוג זה יבצעו איטום מתאים לגג ולקירות הבית, תוך עבודה בגובה בצורה בטיחותית ונכונה.

חברות מסוג זה יאטמו חלונות במבנה שאינם תקינים או כאלה שאינם אטומים בצורה נכונה, חברות מקצועיות יבצעו תיקוני אינסטלציה בעת הצורך, תיקון מרזבים בעבודה בגובה, תיקון ברזים ומערכות אינסטלציה כמו גם שאיבת ביובים וכל מה שצריך על מנת להחזיר את המבנה למצב תקין ובטיחותי.

רטיבות בבית היא בעיה שאסור בשום פנים ואופן להתעלם ממנה. יש המון סימנים שיכולים להעיד על כך שיש לבצע בדיקת רטיבות כמו למשל קירות מתקלפים, ריח רע שמגיע מאזורים שונים בבית, הופעה של עובש, הופעה של כתמים, נפיחות של הקירות וכדומה. אם זיהיתם את אחד או יותר מהסימנים הללו, כדאי לקרוא למומחה המבצע בדיקת רטיבות.

בדיקת רטיבות – אל תחכו, קראו למומחה שיאתר ויתקן את הנזילה

אחת הבעיות המרכזיות עם רטיבות בבית היא שברוב המקרים אנו מבחינים בה רק אחרי שכבר יש נזק. לכן, מאוד מומלץ שלא לחכות שכן ככל שנותנים למים להמשיך לזרום, הבעיה יכולה להחמיר ומים יכולים להוות מפגע תברואתי שקשה מאוד להתגבר עליו.

יחד עם זאת, היום יש מגוון של אמצעים טכנולוגים מתקדמים כמו למשל מצלמה תרמית, שימוש בהחדרת סיבים אופטיים, איתור נזילות באמצעות גז ועוד – אלו מסייעים לאתר את מקור הנזילה בצורה מהירה ויעילה מבלי לגרום לנזק בתשתיות ולקירות הבית.

סוגי רטיבויות

 • רטיבות בקירות חיצוניים
 • רטיבות בקירות פנימיים
 • רטיבות בתקרה
 • רטיבות ברצפה
 • רטיבות קפילארית

רטיבות בבית – מהן הסיבות להיווצרות של נזילה?

ובכן, יש המון סיבות להיווצרות של רטיבות כמו למשל מערכת צינורות ישנה, איטום לקוי או בתקרה, או בקירות או בחלונות, חדירה של גשמים לתוך הבית, בעיית איטום במרפסת או בקירות חיצוניים, נזילה מהשכנים ועוד.

איך מצלמה תרמית עוזרת במהלך בדיקת רטיבות?

מצלמה תרמית עובדת על טכנולוגיית אינפרא אדום המסייעת לזהות רגישות והבדלים בטמפרטורה. כאשר יש הבדלי טמפרטורה משמעותיים, צבעי המצלמה מראים על אזורים כחולים וירוקים, כך ניתן להבין את מקור הנזילה בין אם הוא קיים מאחורי רצפה, קיר או בתוך הצנרת.

מדוע ברוב המקרים, הרטיבות מגיעה מאזורים לחים ורטובים?

בחדרים רטובים ולחים כמו חדרי אמבטיה, חדרי רחצה, שירותים ומטבחים יש נטייה גבוהה יותר לרטיבות בהשוואה לחדרים אחרים בבית. הסיבה לכך היא משום שבחללים אלו מתרחש תהליך של עיבוי כלומר המים החמים מגיעים אל הקירות אשר לרוב מצופים בחומר הקרמיקה שהיא קרה. האוויר החם שנוצר בחללים אלה נוגע בקרמיקה וכך נוצר מצב של רטיבות גבוהה אשר מצטברת עם הזמן. רטיבות מהסוג הזה יכול לגרום בין השאר גם להופעה של עובש, פטריות וכתמי לחות הן בקירות החלל והן בתקרה. בנוסף רטיבות בבית, הקירות יכולים עם הזמן גם להתקלף.

מתי זה יכול לקרות?

 1. כשתהליך האיטום מתבצע צורה לקויה
 2. כשחומרי האיטום לא נמרחים כמו שצריך או שיש רצון מצד הקבלן או השיפוצניק לחסוך בחומרי איטום ובדבקים מיוחדים
 3. כשמתבצעת עבודה רשלנית במטרה לחסוך בזמן ובכסף
 4. כשיש נזילה או בעיה בצינורות

אנו מומחים באיתור ליקויי בנייה מכל הסוגים, מתן חוות דעת ובדק בית. נשמח לסייע לכם בתהליך בדיקת רטיבות בבית בצורה מקצועית המתבצעת על ידי מומחה החברה. אנו עושים שימוש בציוד טכנולוגי מתקדם ומשוכלל על בסיס תקנים אירופאיים, במטרה לזהות את מקור הרטיבות או הנזילה ולפתור את הבעיה מהשורש בצורה יסודית, יעילה ומקצועית.

בין השירותים אותם אנו מספקים לקהל לקוחותינו:

 • איתור נזילות באמצעות שימוש במצלמה תרמית משוכללת ללא הרס
 • איתור נזילות במערכות ביוב על ידי החדרת סיבים אופטיים
 • צילום באמצעות שימוש במצלמת וידיאו
 • איתור נזילות באמצעות שימוש בציוד גז ידידותי לסביבה (מאפשר להגיע לעומקים רבים)
 • בדק בית
 • איתור ליקויי מבנה
 • החלפת צנרת ועבודות אינסטלציה

למידע נוסף וקבלת הצעת איתור וטיפול ברטיבות, אנו מזמינים אתכם להשאיר את הפרטים שלכם ועוד היום נציג מטעמנו יחזור אליכם עם כל הפרטים.

בדיקת רטיבות

כיצד בוחרים חברה טובה עבור בדיקת רטיבות בקירות?

על מנת לבחור חברה טובה לבדיקות רטיבות, שימו לב כי אתם בוחרים חברת שיפוצים ובנייה, כי מדובר בחברה מקצועית, וודאו כי אנשי המקצוע של החברה יודעים לבצע איתור נזילות ללא נזקים למבנה, כמו גם שיש להם את כלל האביזרים לביצוע איתור חכם ומתקדם.

בנוסף בחרו חברת בנייה שיפוצים אשר מעסיקה את אנשי המקצוע המתמחים בתחום האינסטלציה ושימו לב כי המומחים בתחום יודעים כיצד לבצע את עבודת השיפוצים בצורה הקלה והחכמה מכל.

בצעו בדיקת רטיבות בקירות ותוכלו כבר עכשיו ליהנות ממבנה יבש, תקין וכזה שלא מסב נזק בריאותי לאנשים שנמצאים במבנה, כמו גם נזק שיכול להיגרם עקב הזנחה של רטיבות בחלל הבית, העסק או בכל מקום.

 

 בדיקת רטיבות בקירות

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!