איתור נזילות מחיר ההזנחה

 

יש דברים שלא מומלץ לחסוך בהם. עובדה תשאלו את חנה מבאר שבע. היא הגיעה לרכוש דירה וראתה כתם מים על הקיר והתקרה. "יש לכם רטיבות", שאלה את בעלי הדירה. שהביטו זה בזו בהשתוממות. "לא מה פתאום, מדובר בעיבוי מהמזגן" השיבו. חנה, שלא היתה מומחית גדולה לאיטום או לאינסטלציה, האמינה. שבועיים לאחר שעברה לדירה גילתה לחרדתה שהתקרה התחילה לטפטף עליה. כן מסתבר שכשמדובר בנושא של איתור נזילות – מחיר הבדיקה הוא שולי בהשוואה למה שיש לשלם על הנזק עצמו.

לאתר נזילות דרך הקירות איתור נזילות – מחיר איכות ושירות

מצלמה טרמית שהגיעה אל תחום האינסטלציה מעולם כיבוי האש. שימשה בתחילת דרכה כאמצעי לסיוע לכבאים שמיהרו להכנס לבתים מלאים בעשן, שהקשה עליהם לזהות לכודים אפשריים כמו אנשים או אף בעלי חיים. יתרונה של המצלמה המזהה את חומו של הגוף החי, הפך אותה כאמור לכלי נדרש בעבודתם.

בהמשך החלו להשתמש בה כדי לזהות עומס ייתר במערכות חשמל העומדות בפני קריסה כתוצאה מהתחממות. ברור כי זיהוי כזה הוא בבחינת אמצעי נוסף למניעת כל נזק או אף אסון אפשרי. בתחום הרפואה הפכה המצלמה לנדרשת על מנת לזהות גידולים בגוף האדם. הסתבר כי לגידולים אלו טמפרטורה שונה משאר חלקי הגוף, בשל השוני באספקת הדם אליהם.

ואילו כאשר מדובר בתחום האינסטלציה היא מיועדת לצורך איתור נזילות וכניסת מים. עצם התבססותה של המצלמה על חום, מאפשרת לה לזהות ולאתר נזילות דרך הקירות. כאשר מתחוללת נזילה של מים בתוך הקיר חל שינוי בטמפרטורת הסביבה ממנה נובעת הנזילה. התרחקות ממקור הנזילה תראה טמפרטורה שונה מאשר מקור נביעת הנזילה. המכשיר יציג שינוי זה באמצעותם של צבעים שונים, וכך ניתן לאתר במדוייק את מקור הנביעה ולטפל בו באופן ממוקד מבלי לשבור את הקיר, וכך הוא מונע בעת איתור נזילות מחיר כבד יותר.

איתור נזילות – מחיר ששווה לשלם

לכאורה הנזק בו הבחינה חנה מבאר שבע לא היה דרמטי במיוחד. אבל גם כשמדובר בנזילות "פשוטות" הן יכולות להתפתח ולפתח עובש וכתמים בקירות. עצם יכולתה של המצלמה לסרוק שטחים נרחבים מאפשר לעמוד על כשלים אפשריים שעדיין לא נראים לעין, אבל עתידים בזמן הקרוב להפוך ל"כאב הראש" הבא שלכם. הרי שברור כי עבור איתור נזילות, מחיר הבדיקה הופך לזניח, בהשוואה לצורך לשבור קירות בשטח בלתי ידוע.

לכן שימוש בטכנולוגיה חדישה כמו מצלמה טרמית מטרתו להפוך את חיינו לקלים ונוחים יותר, כמו כל טכנולוגיה אחרת. שהרי אם תקחו זאת בחשבון תיקון מאסיבי בצנרת הבית משמעו שיתוק הפעילות בבית במקרים רבים, ולעיתים לשעות או אף לימים, מעבר להיבט הכספי הכרוך בכך. אז תחסכו לעצמכם את הסיוט הזה ופשוט תדאגו לאתר את מקור הנזילות באופן מהיר ומדוייק, באמצעותו של בעל מקצוע מיומן.

 

איתור נזילות - מחיר ההזנחה

 

התקשרו עשיו