רטיבות בקיר

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
צפון: 073-3753261
מרכז/דרום: 073-3753255

רטיבות בקיר

אחת התופעות המטרידות והלא נעימות שיכולות לקרות לנו היא הופעה של רטיבות בקירות הבית. אם זיהיתם רטיבות, חשוב מאוד שלא להזניח את הבעיה ולטפל בה באופן מיידי שכן היא עלולה להחמיר, לפגוע באיכות חיינו ואפילו במקרים מסוימים להוות סכנה ממשית. בדרך כלל, הופעה של רטיבות בקירות הבית מתחילה בחודשי החורף בעקבות חדירה של מים באם מדובר בכשל איטום ובכל ימות השנה אם מדובר בנזילה ממערכת הביוב או המים, איתור נזילות במערכת המים מתבצע על ידי טכנולוגיה של איתור נזילות במצלמה טרמית או באיתור נזילות בגז, אבל לא בהכרח. רטיבות יכולה להופיע מכל מיני סיבות. היום קיים מכשור מתקדם המאפשר לזהות מאין מגיעה הרטיבות ולטפל בבעיה מהשורש בצורה היקפית ויסודית.

רטיבות בקירות הבית

רטיבות בקיר – הכן את ביתך לקראת החורף

רטיבות בקירות הבית יכולה להופיע בחלקם החיצוני או הפנימי של קירות הבית ואפילו בתקרה. למרות שהחורף שלנו אינו נחשב לחורף קשה, עדין מדי שנה, בתים רבים בישראל מתמודדים עם בעיית הרטיבות שמביאה לכל מיני בעיות נוספות בין אם זה סדקים וקילופים של הקירות, בין אם זה הופעה של עובש או טחב, בעיות איטום או בין אם הופעה של בועות על גבי הקירות. לפני שהחורף מגיע, יש כמה דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע מלכתחילה בעיה של רטיבות בקירות הבית.

מערכת החימום הביתית

אין זה משנה אם אתם מחממים את הבית עם סולר, גז, נפט או באמצעות מזגן. לפני שהימים הקרים מגיעים, חשוב לוודא שמערכת החימום עובדת כמו שצריך. יש חורפים קרים במיוחד הגורמים לחלק החיצוני של המזגן לקפוא או לניתוקים קצרים ובלאי במערכת החימום המרכזית.

איך לטפל ברטיבות בקיר?

במידה ואתם מזהים סימנים של עובש באחד או יותר מקירות הבית, ניתן לנקות את האזור שנגוע באמצעות שימוש באקנומיקה בעזרת ספוג או מטלית נקיים ולאחר מכן לשטוף במים נקיים.

יש להמתין לייבוש מלא של כמה שעות ולאחר מכן לצבוע את האזור בצבע מיוחד למניעת היווצרות עובש. במצבים בהם יש רטיבות של ממש לצד סימנים כמו קילוף של הקירות או הופעה של בועות, ניתן להסיר את הקילופים עם שפכטל, לשפשף את הקירות עם נייר ליטוש ולצבוע מחדש במטרה למנוע את הרטיבות.

רטיבות בקיר על מה שרצית לדעת

לפעמים מדובר בבעיה חוזרת ואז חשוב להבין מאיפה מגיעה הרטיבות באמצעות שימוש במכשיר מיוחד המראה את הפרשי הטמפרטורה ומזהה את המקור לבעיה.

כשמדובר בבית חדש, דירה מקבלן או בית אחרי שיפוץ, מומלץ להיעזר בחברה מקצועית המבצעת תהליך הנקרא בדק בית בכדי למנוע הופעה של רטיבות בקירות או במידה וקיימת, לטפל בה בצורה יסודית.

אי טיפול ברטיבות בקירות – למה זה יכול לגרום?

  • נזק בלתי הפיך לקירות ולמבנה כולו
  • החלשת עמידותו של המבנה
  • קילופים וסדקים
  • טחב ועובש

מטפלים ברטיבות כבר היום!

אנו מבצעים בדיקת רטיבות בצורה יעילה, מהירה ופשוטה עם שימוש במכשור טכנולוגי מתקדם הכולל סריקות טרמיות עם מצלמה טרמית, צילומי אינפרא אדום המציגים תמונות צבעוניות דרכם ניתן לזהות באופן ספיציפי ומדויק מהיכן מגיעה הרטיבות. אנו מבצעים החדרה של סיבים אופטיים לתוך הקירות הפנימיים של הבית ומערכת הצינורות במטרה לגלות את מקור הנזילה והרטיבות איתור נזילות מים בבית.

רטיבות בקיר חיצוני יכולה, במידה והיא לא מטופלת, לגרום לנזקים במבנה, לבעיות בריאות וזאת בהיווצר עובש בקירות כמו גם ללחות ורטיבות במבנה. בשל כך רבים פונים לחברות בנייה ושיפוצים מקצועיות על מנת לבצע תיקון. אבל כיצד מתמודדים עם המצב? הנה כל הפרטים והטיפים:

רטיבות בקיר חיצוני – כיצד מתמודדים?

רטיבות בקירות חיצוניים עלולה להתרחש במקרים רבים, בין אם בשל איטום לא תקין, התיישנות של המבנה, העדר בידוד ועוד. כיום בעיות של עובש, פטריות, התנפחות קירות, לחות ורטיבות: עלולות להתרחש בכל בית פרטי, מבנה ציבורי ועסק, לכן חשוב לדעת כיצד מתמודדים.

רטיבות בקיר חיצוני

לפני הכל – בדיקת מקור הרטיבות

חשוב לדעת כי לפני שאתם מזמינים את אנשי מקצוע על מנת שאלה יתחילו לחפור, לחצוב ולתקן את האלמנטים שגורמים לרטיבות – יש להבין מהיכן נובע מקור הנזילה וזאת על מנת שלא תבצעו פעולות מיותרות או הרס מיותר לקירות הבית.

כיום חברות בנייה ושיפוצים מקצועיות יוכלו לבצע עבורכם איתור נזילות מקצועי בקירות חיצוניים, תוך גילוי נזילות בכמה וכמה דרכים חכמות, ביניהן:

גילוי באמצעות מצלמה טרמית – גילוי נזילות שנעשה על ידי החדרת מצלמה קטנה לקיר ובדיקת הרטיבות באמצעות רגישות המצלמה לחום וקור. המצלמה הטרמית תתריע על נזילות באמצעות צבעים קרים ועל מקומות חמים באמצעות צבעים קרים.

גילוי באמצעות גז – דרך נוספת לבצע איתור רטיבות בקיר חיצוני היא באמצעות גז. הגז אשר בו משתמשים לצורך האיתור אינו גז רגיל והוא אינו רעיל, תוך שאנשי המקצוע מפזרים אותו באוויר המבנה ובכך מאתרים נזילות. איתור הנזילות נעשה הודות לכך שהגז המיוחד רגיש ללחות וקור והוא עולה מעלה במקומות בהם ישנה לחות או קור ובכך מאתר את הנזילה.

בדיקה באמצעות סטטוסקופ – דרך נוספת לבצע איתור רטיבות או נזילה היא באמצעות שימוש במכשיר סטטוסקופ, ממש כמו של רופא ובכך האזנה לקירות ובדיקת מקורות מים ואיתור המקום שממנו המים מגיעים. איש המקצוע אשר בודק את הרטיבות מאזין לקירות ובכך מבין היכן ישנה התחרשות הכוללת מים.

באמצעות כל הדרכים לאיתור וגילו רטיבות אפשר לבצע איתור מהיר, מקצועי ללא הרס של הקירות הפנימיים או החיצוניים במבנה.

טיפול ברטיבות בקיר חיצוני

חשוב לדעת כי רטיבות בקיר חיצוני חייבת טיפול! שכך הזנחה תגרום לנזקים במבנה, ירידת ערך הנכס, כמו גם למראה לא נעים של הבית ואפילו לתחלואים בעקבות עובש ולחות שתיווצר במבנה הפנימי ולא רק בקיר החיצוני. בשל כך חשוב לאחר פעולת האיתור, לבצע תיקון מקצועי על ידי חברות קבלן מיומנות בלבד.

חברות מקצועיות יבצעו את כלל הפעולות הדרושות לאחר איתור הנזילה ביניהם החלפת צנרות, תיקון מרזבים, תיקון האיטום בקירות המבנה ושלל פעולות שנודעו לעצור את הרטיבות ואף לייבש כמו גם שלאחר איתור, תיקון וייבוש מתבצעות פעולות כמו החלפת צנרות ושלל מערכות ישנות שגורמות לנזילות.

פירוט הגורמים לנזילה

כפי שהזכרנו, לנזילות יכולים להיות מגוון גורמים ולכן חשוב תמיד לבצע איתור רטיבות בקיר חיצוני ולאחר מכן תיקון נכון. בין הגורמים:

צנרת תקולה – בבתים ישנים ייתכנו צנרות תקולות שגורמות ללחות ורטיבות.

מערכות מים לא תקינות – גם תקלות במערכות המים עלולות להוביל לרטיבות ושאר קלקולים במבנה. בעיות בביוב, בצנרות, בדוודים כמו גם בכלים הסניטריים: כולן עלולות להתפתח ולהזיק למבנה.

מרזבים תקולים או דולפים – המרזב שתפקידו להזרים את מי הגשם מהגגות אל מקום ייעודי, עלול להיות תקול ולכן הוא אינו מאפשר זרימת מים נכונה אלא הצטברות של מים על גבי המבנה וקירותיו.

איטום לא תקין – איטום ישן של קירות וגגות עלול להוביל לרטיבות בקיר חיצוני. בנוסף איטום לא תקין עלול לגרום גם לבעיות בשמירת חום במבנה בימי החורף, כמו גם במקרים של  חסימת תהודה.

חלונות תקולים – גם חלונות תקולים שאינם אטומים עלולים להוביל לרטיבות.

מזג אוויר קיצוני – סופות שלגים ומזג אוויר חיצוני, כמו גם גשם עז והצפות מים: כולם יכולים להוביל לרטיבות במבנה.

מבנים ישנים – מבנים ישנים שלא עבור תחזוקה נאותה עלולים לסבול מרטיבות, עובש, לחות ושאר רעות חולות שמעיקות על השהייה במבנה.

בחירת חברה טובה לתיקון וטיפול בבעיית רטיבות בקיר חיצוני

על מנת לתקן במהירות את המערכות התקולות: חשוב תמיד לבחור חברת קבלן ושיפוצים טובה שמכירה את תחום התשתיות והאינסטלציה ויכולה לספק לכם את התיקון הדרוש כמו גם איתור מקצועי של רטיבות בקיר חיצוני וזאת ללא נזק למבנה.

חברה טובה היא כזאת שיש לה את הציוד המקצועי והמשוכלל ביותר לתיקון רטיבות והיא תסייע לכם לאחד איתור מקור הבעיה גם לבצע ייבוש של קירות חיצוניים ופנימיים כדי להחזיר את התקינות של המבנה ואת איכות החיים שחשוב שתהיה בו.

בשל כך חשוב תמיד בזמן רטיבות בקיר חיצוני לפנות אל חברות אמינות, מקצועיות וכאלה שיש להן ניסיון רב באינסטלציה, שיפוצים ובנייה. חברות מקצועיות ידעו לבצע תיקון תוך התחשבות בכל האלמנטים כמו גילו של המבנה, סוג הרטיבות, מערכות האינסטלציה הישנות וכל האלמנטים שחשוב לתקן ולהשמיש, על מנת שתוכלו לשהות במבנים בטוחים ונעימים יותר.

חברתנו מתמחה באיתור ותיקון בעיות רטיבות ובעיות איטום וצנרת. לרשותנו צוות מקצועי ומנוסה אשר עושה שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר.

אין צורך לשבור קירות או רצפות, ניתן לזהות הבעיה ”בשלט רחוק“ וכך להתאים את שיטת הטיפול והמניעה הטובה ביותר. לקבלת הצעת מחיר מסודרת לגבי בדיקת רטיבות ונזילות בקירות הבית, פנו אלינו עוד היום ומומחה מטעמנו יחזור אליכם תוך זמן קצר. אנו פועלים בפריסה ארצית ומציעים מגוון של שירותים מקיף בתחום.

רטיבות בקיר

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
צפון: 073-3753261
מרכז/דרום: 073-3753255

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו קשר ונחזור תוך פחות מ-24 שעות

פתרונות אחסון מחסנים עוזרים לחברות לאחסן ביעילות את מוצריהן. הם חשובים לצמיחה של עסק ומשמשים להגברת הקיבולת והיעילות. ניתן ליישם פתרונות אחסון במחסן שלוקחים בחשבון

קרא עוד »

צפון: 

מרכז/דרום