איתור דליפת מים – שלב אחר שלב

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

תוכן עניינים

המים בבית אמורים לזרום בתוך מערכת סגורה. עם זאת, התיישנות של הצינורות, שחיקה, תזוזה שנוצרה מסיבות שונות ופגיעה לא מכוונת, עשויים לגרום לדליפה. ברגע שהמים יוצאים מהצנרת שלא במקום המיועד לכך, הם עלולים לגרום לנזק בבית.

הנזק של הדליפה יכול לבוא לידי ביטוי בהתפוררות של הקיר, מרצפות שעולות כלפי מעלה ופגיעה ברהיטים. המים יכולים לגרום לעלייה בלחות ומכאן להפוך את האזור ל"אידאלי" עבור פטריות ועובש. בנוסף לכל אלה, ברגע שישנה נזילה תהיה בדרך כלל עליה בחשבון המים.

סימנים שיכולים להצביע על דליפת מים

ישנם מספר סימנים אשר יכולים להצביע על כך שישנה דליפה של המים בצנרת. הסימן שאנחנו לא רוצים לראות הוא טפטוף של המים. הם יכולים לטפטף מהקירות, לנבוע מתוך הרצפה ובמקרה של מבנה בקומות, יכול להיות שהתקרה תתחיל להפיל טיפות. כל אלה הם סימנים מאוחרים לדליפה וחשוב לדעת כי המקום בו היא מופיעה לא תמיד יהיה המקום הבעייתי בצנרת.

סימן נוסף שיש להתייחס אליו הוא עליה בחשבון המים. ברגע שישנה דליפה, אנחנו ממשיכים לצרוך מים, אך לא נהנים מהם. לכן, אם החשבון גבוה מהרגיל אין להתעלם מכך וגם אם שעון המים ממשיך להסתובב כשברור לנו שכל הברזים בבית סגורים, עלינו לבצע בדיקת איתור דליפת מים.

כיצד מתבצעת בדיקת איתור דליפת מים

בעבר, על מנת לאתר את המיקום הבעייתי שבו מתבצעת דליפה, היה צורך בקריאה לאינסטלטור אשר היה מתחיל לחפור בקיר. היום ישנם אמצעים מתקדמים אשר מאפשרים טיפול נקודתי ומדויק בבעיה וגם יכולים לחסוך הרבה מאד כסף בהוצאות הטיפול.

שלב ראשון – העלאת החשד

עדיף תמיד לחשוב בבעיה ולא להגיע למצב בו הבית מוצף במים. אם החשבון עלה, אם השעון ממשיך להסתובב גם כאשר הברזים סגורים ואם ישנו עיבוי בקיר, עלינו להזמין אנשי מקצוע לאיתור הבעיה. התעלמות מהמצב ככל הנראה רק יחמיר אותו ויש לזכור כי המים, שמזינים אותנו ושומרים עלינו ביום יום, עשויים לגרום לנזק כשהם זורמים במקומות שהם לא אמורים לזרום.

שלב שני – יצירת קשר עם אנשי מקצוע

אנשי המקצוע המתאימים לאיתור מקור הדליפה הם אנשים שמבינים בתחום זה ושמגיעים עם אמצעים מתקדמים. במקום להתחיל להוציא מרצפות או לחפור בקיר, אנשי המקצוע יגיעו עם מצלמה ייחודית המציגה את המצב שבתוך הקיר או הרצפה. על המסך יופיעו השינויים התרמיים ואלו יצביעו על המקום הבעייתי שיש לטפל בו כאשר הוא יכול להיות מרוחק מהמקום שנראה ממנו את הנזילה, העיבוי או שיעורר אצלנו חשד ראשוני.

שלב שלישי – טיפול נקודתי של הדליפה

לאחר שברור מהו המקור של הדליפה אפשר להתחיל לטפל בה באופן נקודתי. למעט מקרים של צנרת ישנה וצורך להחליף את כולה או החלפת צנרת במסגרת שיפוץ, אין כל סיבה לפתוח את הקירות ולהרים את המרצפות בלי שברור היכן הנקודה הבעייתית. איתור דליפה באמצעים מתקדמים יכול לעלות בתחילה כסף, עבור האיתור עצמו, אך הוא חוסך עלויות ואי נעימות בתהליך התיקון של הבעיה.

לבחור את החברה המתאימה לאיתור הדליפה

יש לבחור חברה אשר מכירה היטב את התחום ומנוסה באיתור של דליפות. אם יש לך מבנה ייחודי או דרישות שנשמעות לך לא סטנדרטיות, חשוב לברר בשיחת הטלפון כי החברה מנוסה במבנה דומה לזה שלך. כמו כן, בטלפון אפשר לבקש הצעת מחיר ולדעת כמה עומד לעלות האיתור. חברת תדמור טכנולוגיות שמחה לעמוד לרשותך עם צוות מקצועי וציוד מהמתקדם ביותר שאפשר למצוא היום.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!