בדיקת לחץ מים בדירה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

תוכן עניינים

מדידה של לחץ המים במבנה מאפשרת לנו לתכנן את הצנרת ומאפשרת לנו, בבית שכבר קיים, לבדוק אם ישנן נזילות ואם ישנה בעיה נקודתית או מערכתית. במידה ואחד מהברזים אינו מספק מים כנדרש או שהזרם השתנה ונחלש לאורך השנים או בפתאומיות, מומלץ לבצע בדיקת לחץ מים בדירה.

זרם מים חלש יכול להעיד על בעיה

את הצנרת שלנו אנחנו לא רואים. העובדה שהיא לא נראית, אינה אומרת שהיא לא יכולה להיפגע. לאורך השנים הצנרת יכולה להישחק ולעתים נראה בעיה גם בדירות חדשות שנבנו רק לפני מספר שנים. ככל שנטיב להכיר את הסימנים שיכולים להעיד על תקלה, כך נוכל להקדים את הטיפול בכך שנזמין את בעלי המקצוע המתאימים לביצוע הבדיקה.

אחד הסימנים שיכול להעיד על כך שיש לנו בעיה בצנרת הוא זרם המים. אם הוא נחלש, מדי פעם או כל הזמן, במקור מים אחד (ברז) או יותר, עלינו לקרוא לבעל מקצוע. הדבר יכול להעיד על פיצוץ בצנרת או תקלה. יכול להיות שהסיבה לזרם החלש תהיה שונה מפיצוץ וכך או אחרת, חשוב לדעת מה הסיבה ולטפל בה.

בדיקת לחץ מים בדירה המיועדת למכירה

אחת ההחלטות המשמעותיות בחיינו, בעלת ההשפעה הכלכלית הרחבה ביותר, תהיה ההחלטה לרכוש דירה. כדאי תמיד לבצע בדיקה מקיפה ולוודא שכלל המערכות תקינות. אנחנו יכולים להזמין בדיקת לחץ מים כדי לדעת האם ישנה בעיה בצנרת.

במידה ואנחנו לא רוצים להיכנס לבדיקות ללא חשד מקדים (על אף שהדבר מומלץ), עלינו לפתוח את הברזים בבית בעצמנו ולבדוק את מצב הזרם. אם באחד או יותר מהברזים הזרימה חלשה או אם היא נחלשת תוך כדי השימוש, הדבר צריך להעלות חשד ועלינו להזמין בדיקה מקצועית. לשם כך מומלץ להשאיר את המים פתוחים מספר דקות ולראות כי הם אכן זורמים כנדרש ובאופן יציב.

אופן הבדיקה ומה נוכל לגלות בעזרתה?

את הבדיקה נרצה לבצע במקרה ואנו חושדים שיש לנו תקלה במערכת האינסטלציה וכן בתהליך שיפוץ, בניה ולפני רכישה. חשוב מאד לבצע מדידה של לחץ המים לפני הנחת הריצוף וזאת כדי לוודא כי כל החיבורים בצנרת אכן חוברו כהלכה. הבדיקה תתבצע על ידי חברה המתמחה בתחום, שמכירה היטב את ההיבט ההנדסי של המבנה ועליה להביא איתה מכשור מתקדם.

המכשור מאפשר לנו לגלות קודם כל אם הצנרת מחוברת כראוי, בבית שנמצא בבניה או שיפוץ. בבתים קיימים, נוכל לגלות תקלות כמו פיצוץ או סדק בצנרת. חשוב לא פחות, במידה ונמצאה תקלה, אפשר יהיה לאתר את המקום המדויק (עם ציוד אחר), בלי לקדוח בקירות ובלי להרים רצפות.

לא רק בדירות ישנות

את הבדיקה נבצע בדירות אשר נבנות או עוברות שיפוץ. מומלץ לבצע בדיקת לחץ מים בדירה לפני חתימה על חוזה רכישה וזאת כדי לבדוק שהמערכת אכן נמצאת במצב שאנחנו מצפים לו. במידה ועולה אצלנו חשד שישנה בעיה ושזרם המים חלש, כדאי לקרוא לחברה המתמחה בתחום ואין זה משנה אם מדובר במבנה חדש או ישן. במידה וימצא כי יש לנו בעיה בצנרת, החברה תוכל לאתר את מקום התקלה ולהמליץ כיצד לטפל בה.

הזמנת בדיקה מחברה מקצועית

בדיקת לחץ מים בדירה תתבצע על ידי חברה המתמחה בתחום ההנדסי. זה לא מספיק לגשת לאינסטלטור שיעריך אם ישנה בעיה על ידי פתיחת הברז והערכת המצב. חברת תדמור טכנולוגיות מבצעת בדיקה יסודית בעזרת מכשור מתקדם. כל שעלינו לעשות כדי לוודא אם ישנה תקלה במערכת והיכן הוא ליצור קשר עם החברה.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!