סתימת בטון במרזב

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

תוכן עניינים

תפקידו של המרזב הוא להוריד את המים מגג המבנה כלפי חוץ בצורה חופשית ומהירה ככל האפשר. אחת לשנה מומלץ לבדוק שפתחי המרזבים נקיים מעלים ולכלוך כדי שהמים יוכלו להגיע אליהם ומהם החוצה בקלות. סתימה של המרזב עלולה לגרום לנזק למבנה כיוון שהמים יישארו בגג כמו בריכה. מעבר לכך שהגג עלול להיפגע, ברגע שהמים נשארים מספר ימים ללא תחלופה ופינוי, יכולה להופיע ירוקת וריח רע.

גורמים לסתימה במרזב

המרזב נמצא על הגג והוא בעצם פתוח. אנשים לא אמורים להגיע אליו ביום יום, אך אם הגיעו עלים למקום (מהרוח או הציפורים), הוא עלול להיסתם. עבודות אשר מתבצעות בגג המבנה יכולות גם כן לגרום לנזק אם השאריות לא מפונות בצורה ראויה. זו הסיבה שמובילה למצב של סתימת בטון במרזב.

לעתים נעשות עבודות בניה ושיפוץ ושאריות של חומרי בניין ובהם הבטון מגיעים אל המרזבים וגורמים לסתימה. בקיץ לא נשים לב לכך אך בחורף נרגיש זאת. התוצאה של הסתימה יכולה להוביל לפגיעה בגג, הצפה ורטיבות של הקומה התחתונה. חשוב לציין כי ניתן למנוע את הסתימה בפיקוח על אנשי המקצוע שעולים אליו.

לבדוק כי המים יורדים במרזב

תפקידך הוא לבדוק כי המים אכן יורדים במרזב. בין אם מדובר על בית פרטי ובין אם בניין, כל שצריך לעשות הוא לראות כי בגשם המים יוצאים החוצה באופן חופשי ולא כזרזיף. אם הגיע הגשם ומים לא יוצאים מהמרזב, זהו סימן לבעיה וכדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע. בבית פרטי בו הגישה אל הגג פשוטה ובטוחה, כדאי לבדוק בקיץ כי דבר לא סותם את המרזב.

בבניינים אפשר להזמין אנשי מקצוע מדי קיץ כדי לבקש מהם שיבדקו שכל המרזבים פתוחים. יש ליידע אותם אם נעשו במהלך השנה עבודות על הגג כדי שידעו לבדוק גם את תוכן המרזב ואף יעברו עם מצלמה ייחודית ויראו שישנו מעבר חופשי בתוכם. אין צורך לפתוח את המרזב כדי לגלות אם הוא פתוח ואם המים לא עוברים דרכו אפשר לדעת בדיוק היכן הסתימה, ממה היא נגרמה ולקבל החלטה כיצד לטפל בה.

פתיחת סתימת בטון במרזב

נקודה חשובה על סתימות במרזב היא שיש לפתוח אותה. צמד המילים "יהיה בסדר" ממש לא מתאים לטיפול והמים לא יעברו במרזב אם הוא סתום אלא יגרמו למפגע תוך זמן קצר או ארוך. כמו כן, אין לחכות לקיץ כיוון שהמים עלולים להצטבר על הגג כבריכה, לגרום לנזילות ולהפעיל משקל עצום על המבנה. גם בחורף אפשר לטפל בסתימה בלי לפתוח את המרזב.

בשלב הראשון יש לבצע בדיקה מה גורם לסתימה והיכן ובשלב השני אפשר להחדיר רובוט שירסק את הבטון. חברת תדמור טכנולוגיות מתמחה בתחום ומגיעה עם ציוד מתקדם כדי לפתוח את הסתימה ולהחזיר את המרזבים לתקינות מלאה.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!