תיקון מרזבים

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

תוכן עניינים

ישראל היא מדינת קיץ, ורוב חודשי השנה אנחנו לא נדרשים להגנה משמעותית מהגשם. עם זאת, כשמדובר במרזבים, גם כשכמויות הגשם קטנות יכולה להיווצר בעיה לא נעימה. במהלך חודשי הקיץ המרזבים והגגות שלנו קולטים לכלוך, חול, עלים, לשלשת יונים ועם הזמן מחלידים ומתפוררים. אנו לעיתים שוכחים שלהצטברות זו של חומרים מעכבי זרימה עלולות להיות השלכות של נזילות וחדירת מים למבנים. התוצאה פעמים רבות תראה רטיבות בקירות, עובש, פטריות, קירות שנחלשים ואף זרימה מסיבית של מים לתוך הבית מהגג ומהתקרה. מרזבים, כמו כל המתקנים המצויים בחוץ, נהרסים עם הזמן ויש צורך לחדשם, לנקותם או להחליפם. בהתקנת מרזבים יש צורך לבדוק את סוג הגג, את המקום המתאים להזרמת המים ואת הגודל הנדרש. כדי למזער את הנזקים שעלולים להיגרם למרזבים, מומלץ לבדוק אותם עוד לפני בוא החורף. את הבדיקה המקצועית מבצעת חברה המתמחה באיטום, והיא תוכל לזהות את הבעיות וגם לפתור אותן לפני שיגרמו נזק. בדיקה מקצועית של חברה אמינה תאפשר לשמור על תקינות  המרזבים ועל פעולתם.

כיצד מתבצע תיקון מרזבים?

לכל גג יש יכולת משתנה לקליטת מים על פי גודלו, החומר ממנו הוא עשוי והשיפוע שלו. מרזבים נדרשים להיות בעלי יכולת סילוק מים מהירה ויעילה, כיוון שמים העומדים על גג מבנה יוצרים לבסוף רטיבות בתקרה ובקירות.

  • השלב הראשון יהיה אבחון מצב המרזב באמצעות מצלמה המוחדרת לאורכו. כך ניתן לאתר ליקויי שברים, סדקים, ברזלי בנייה שחדרו או סתימה. כמו כן ייבדקו רמת השיפוע של הגג, המרזב והפתחים.
  • השלב השני יהיה ניתוח הממצאים שהתגלו במצלמה. אם ישנם חפצים, שברים, לכלוך או התעקמות, פועלים להכנה לתיקון. לפעמים יהיה ניתן לתקן את המרזב ולעיתים לא יהיה מנוס אלא להחליפו.
  • השלב השלישי הוא טיפול במפגעים שנמצאו. החדרת מכשיר שינסר ויסיר את המכשולים לאורך המרזב. לעיתים תיקון זה יספיק ולפעמים יהיה צורך באטימת חורים לאורך המרזב וחידושו.
  • השלב הרביעי הוא תיקון באמצעות שרוול סיבי זכוכית המוכנס למרזב הקיים. השרוול עשוי מחומרים גמישים וספוג בפולימרים (דבקים), אותם מנפחים בלחץ אוויר או בלחץ מים עד לייבוש. כאשר הדבקים מתייבשים, אנו מקבלים צינור חלק שהחורים בו נאטמו.
  • השלב החמישי יהיה בדיקה שצינור המרזב תקין לאורכו, וזאת באמצעות מצלמה שתוחדר אליו.
  • השלב השישי יאפשר חיבור נוסף לאורכו במקרה הצורך, ואז יוכנס מכשיר שיבצע פתחי כניסה וחיבור.

מרזבים הם לא משחק ילדים

בארצות בהן יש ימים רבים של גשם, ניקוי מרזבים, בדיקתם ותיקונם הם פעולות המתבצעות כחלק מהשגרה. בישראל לעיתים מטפלים במרזבים רק כשמתגלה בעיה, ואז כבר נוצר נזק לקירות, לטיח ולפעמים לריהוט בבית. מים החודרים לבית הם דבר לא רק לא נעים אלא גם מסוכן. שמירה על תקינות המרזבים לפני החורף תאפשר למנוע נזקים והוצאות. אם נתקלתם בסימני רטיבות, בעיה בניקוז המים, בעיה במרזב, או סימני עובש בתקרה, אל תחכו להחמרת המצב. כל יום שעובר והמים נמצאים על הגג ולא מתנקזים, זה נזק שמחמיר. תדמור טכנולוגיות היא חברה ותיקה ומנוסה, אשר מתמחה באיתור נזילות, רטיבות, ליקויי איטום ובעיות ניקוז במרזבים, בביוב ובכל מערכות האינסטלציה. אנו עושים שימוש בכל האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים בתחום כדי לתת שירות אמין, יסודי, מקצועי וללא הרס מיותר. אנו משתמשים במצלמות ובמכשור המאתר בעיות ללא הרס וחפירות וזמינים תמיד, 24/7. כשמדובר בנזקי מים – אסור להמתין. פנו אלינו ונגיע לבדוק ולעזור.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!