איתור נזילה מהתקרה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

תוכן עניינים

ישנם מספר סימנים אשר יכולים להצביע על כך שיש נזילה של מים מהתקרה. סימן ראשון היא טיפות של ממש. במקרה זה, אין כל ספק שחדרו מים למקום. סימן שני הוא עיבוי ורטיבות על התקרה. סימן זה כמעט תמיד מעיד על בעיה. בשני המקרים יש לבדוק את המקור של הנזילה ואין לצאת מנקודת הנחה כי היכן שהופיעה הבעיה שם גם נמצאת הנזילה.

המים מוצאים את הדרך לחלחל למטה

המים נוטים לרדת כלפי מטה. הם יעשו זאת בדרך הקלה והפשוטה ביותר, אך אם אין להם מעבר ישיר, הם ימצאו מסלול אחר לחלחל אליו. זו הסיבה שלא תמיד הנקודה בה נראה את המים היא הנקודה הבעייתית. כאשר ישנו עיבוי, רטיבות או מים של ממש על התקרה, אין ספק שיש צורך לבדוק בעיית נזילה, אך יש ספק היכן הנקודה הבעייתית ביותר שגורמת לכך.

בכל מקרה, המקור של הבעיה יהיה בקומה העליונה. אם מדובר בבית דירות משותף, הבעיה תהיה כמעט תמיד אצל השכנים ומשם צריך להתחיל לטפל בה. אם מדובר בקומה אחרונה, המקור של הנזילה יהיה בדרך כלל הגג ובעיית איטום, שיכולה להיות בכל נקודה. במקרים של בית פרטי, הנזילה יכולה להתחיל מכל מקום בקומה העליונה והאחריות לטיפול היא אישית.

איתור נזילה מהתקרה

איתור מקור הנזילה יוביל לפתרון הנכון. בעבר, השיטה היחידה לטפל בבעיה הייתה להתחיל לחפור מהנקודה הרטובה, לאורך השביל הרטוב ועד למקור של הבעיה. היום אפשר להשתמש בשיטות חדשניות, פשוטות, מהירות ונקיות. בעזרת מצלמה תרמית אפשר להבחין בהבדלים בין חום וקור בתוך הקיר, בלי לחדור אליו ובלי לפגוע בתשתית ולמצוא את הנקודה האחת בה יש לטפל.

נזילה מהתקרה דורשת טיפול ממוקד וכדי לעשות זאת יש להבין מהיכן היא נובעת. איתור המתבצע על ידי איש מקצוע מנוסה שמשתמש במכשירים מתקדמים, יכול לחסוך בעלויות הטיפול, בלכלוך בבית ולטיפול קצר. איתור הנזילה מתבצע בדרך כלל מתוך הבית וללא צורך בביצוע שינויים במבנה.

טיפול בנזילה

הטיפול בנזילה יתבצע בהתאם לממצאים. יכול להיות שיש צורך לתקן את האיטום של הגג ויכול להיות שישנו צינור שבור בקירות בקומה למעלה. אי אפשר לקבל החלטה כיצד לטפל בבעיה בלי שנוכל לדעת ממה היא נובעת. כפי שכתבנו, בעבר בעלי המקצוע היו צריכים לנחש מהיכן הנזילה או להתחיל לחפור בתקרה על לנקודה הבעייתית. היום אין כל סיבה לבצע פעולה שכזו ומומלץ להזמין איש מקצוע לאיתור הבעיה לפני שיגיע בעל המקצוע לתיקון.

תדמור טכנולוגיות מתמחים בתחום איתור נזילות ומפגעים בצנרות השונות. אנשי מקצוע מנוסים אשר משתמשים באמצעים מתקדמים יוכלו להגיע אליך, לבית או לעסק ולאתר ביעילות את המקור הבעייתי, בלי לפגוע במבנה שלך. כל שעליך לעשות הוא ליצור קשר ולקבל אבחון מדויק של הנזילה.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!