איתור רטיבות 

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

תוכן עניינים

רטיבות תחת לריצוף או בתוך קירות של מבנה תגרום בתוך זמן קצר לנזק משמעותי. אין מקום לנוכחות של מים בתוך הקירות כך שעליכם לפעול בהקדם לייבוש המים ואיתור רטיבות או חדירת המים.

איתור רטיבות בדירות מגורים ישנות

איתור רטיבות יכול למנוע נזקי רטיבות נפוצים מאוד בבניינים ישנים. כולנו מכירים את הרגע בו אחד השכנים דופק בדלת ומבקש לברר האם פיצוץ בצנרת שלכם הוא זה שגורם לכתם הרטיבות בתקרת הסלון שלו. המגורים בבניין משותף יוצרים מצב בו צנרת של השכן עוברת אצלכם בתקרה או בקיר משותף. פעמים רבות, צנרת שאינה בבעלותכם גורמת נזק משמעותי לרכוש שלכם. ייתכן מאוד שלמרות שאתם השקעתם סכום משמעותי בחידוש הצנרת תסבלו מנזקי רטיבות שמקורם בצנרת ישנה ששייכת לשכנים.

איתור רטיבות בחדר האמבטיה

אם לא בצעתם איטום יסודי בחדר הרחצה או שהתפוצץ אצלכם צינור שעובר מתחת לריצוף, ייתכן מאוד שיש אצלכם מצבור של מים מתחת לרצפה. התיקון של הצנרת אינו מספיק על מנת לפתור את הבעיה. עליכם לדאוג גם לייבש את המים. אם לא תייבשו את המים עלול להופיע כתם רטיבות מכוער בתקרת השכן או שתתפתח פטריית עובש מסריחה שמהווה סכנה בריאותית. הקדימו לייצור קשר עם אינסטלטור מנוסה ומקצועי שיגיע למקום עם ציוד איתור רטיבות תרמי ויפתור את הבעיה.

נזילות בצנרת ברזל – למה זה קורה?

בעבר, שימוש בצנרת עשויה ברזל היה מאוד נפוץ. הבעיות מתחילות כאשר צנרת הברזל מתיישנת, מחלידה ומתמלאת באבנית. לחץ המים בתוך הצינורות גורם לסדקים ופיצוצים כך שמים נוזלים ומצטברים מתחת לריצוף. בעיות של חלודה בצנרת ברזל נפוצים בעיקר באזורי מגורים שקרובים לחוף הים. איך מטפלים בבעיה? השלב הראשון יהיה ביצוע איתור רטיבות בעזרת ציוד תרמי והשלב השני יהיה תיקון התקלה. במקרים בהם מדובר בצנרת ישנה וחלודה ההמלצה תהיה על החלפת הצנרת כולה או חלקים עיקריים ממנה.

https://www.youtube.com/watch?v=p5tjACFxhsQ

איך אפשר למנוע נזילות ונזקי רטיבות?

ישנן תקלות צנרת אותן לא תוכלו למנוע. גם כאשר תתחזקו אתם היטב את הצנרת שלכם יהיו מקרים של סתימות פתאומיות או הצפות. בבניינים משותפים ייתכנו מצבים בהם אתם סובלים מנזקי רטיבות עקב תקלה בצנרת של הבניין או בצנרת של השכן. במקרה כזה האחריות לממן את התיקון חלה על בעל הצנרת. הדרך הטובה ביותר בה תוכלו למנוע ולצמצם את הסיכויים לנזק היא איתור רטיבות מוקדם באופן יזום. אם אתם יודעים שיש אצלכם צנרת ישנה בצעו בדיקה אחת לשנה.

מה יקרה אם תתעלמו מהבעיה?

הימצאות של מים מתחת לריצוף או בתוך הקירות היא פוטנציאל לנזק בלתי הפיך לתשתיות. אם לא תטפלו במהרה בבעיה נזקים ייגרמו לדירה שלכם או לדירת השכן שמתגורר מתחת. הנזק יבוא לידי ביטוי בכתמי רטיבות מכוערים, קצרים חשמליים, נזקים לרהיטים ועובש. אם יש אצלכם בבית ריצוף פרקט או שטיח מקיר לקיר עלול להיגרם להם נזק משמעותי. חשוב לדעת שבמישור הבריאותי רטיבות מתחת לריצוף או בתוך הקירות עלולה לגרום לעובש. פטריית העובש מסוכנת בעיקר לילדים מתחת לגיל 13 ועשויה לגרום להתפתחות של אסטמה.

כמה עולה לאתר נזילות?

איתור נזילות מהיר ויעיל בעזרת ציוד תרמי מאפשר זיהוי מדויק של מקור הבעיה ללא צורך בהריסת קירות או אריחי ריצוף. אם יש לכם פוליסת ביטוח מבנה תוכלו להפעיל את הפוליסה לטובת מימון התיקון ואיתור הנזילה. גודל הבית, היקף העבודה, מורכבות הגישה ועלויות של חומרי גלם משפיעים כולם על התמחור.

רטיבות ועובש נחשבים לאחד מליקויי הבנייה הקשים והמטרידים ביותר להתמודדות. ברגע שמזהים רטיבות, עובש או שילוב של השניים במבנה, חשוב לטפל בזה באופן מיידי משום שהעובש הנוצר כתוצאה מרטיבות חזקה יכול לגרום לבעיות בריאותיות כמו שפעת, אלרגיות, קוצר נשימה, טרשת נפוצה ועוד.

כל מה שרציתם לדעת על רטיבות בבית

רטיבות בקירות בשילוב עם עובש נחשבת לאחד מליקויי הבנייה החמורים והמטרידים ביותר. לצערנו, מדובר בבעיה שמופיע בבתים רבים, גם בדירות חדשות מקבלן או בתים שעברו תהליך של שיפוץ.

ברוב המקרים כאשר יש רטיבות בקירות בשילוב עם עובש מדובר בתהליך התעבות כלומר הפרשי טמפרטורה. האוויר פולט אדי לחות אותם הוא לא יכול להכיל, הם הופכים לטיפות של מים הנספגים בקירות עצמם ואז בעצם מופיע העובש על הקירות.

אנשים רבים נוטים לחשוב שכאשר יש רטיבות בבית, מדובר בבעיה של איטום, אבל לא בהכרח. חדירות מים יבואו לידי ביטוי או על ידי התנפחות של הטיח או על ידי הופעה של כתם גבול ברור בצבע צהוב. כשיש הופעה של עובש ללא הופעה של הכתם הצהוב או התנפחות של הקיר, מדובר באותו תהליך של עיבוי.

סוגי רטיבויות

רטיבות יכולה להופיע בכל מיני תצורות:

  1. נזילה מתקרה או מקיר הנראית לעין
  2. רטיבות בצורת תפרחות בין המרצפות (כרוביות) – מדובר בסימני מלחים המעידים על הפרשי טמפרטורה ומחפשים את הדרך לצאת מבעד לאריחים
  3. רטיבות שעולה ומטפסת על הטיח מעל הפאנלים
  4. ערפל על גבי האריחים במקרה של ריצוף טבעי או מרצפות שיש – רטיבות מתחת לריצוף
  5. טחב ועובש – רהיטים צמודי מבנה כמו ארונות למשל

רטיבות המגיעה מחוץ לנכס

רטיבות זו לרוב קשורה לבעיות איטום של הבניין או מצנרת עוברת או כתוצאה מפתחים מקירות או רצפות. רטיבות זו יכולה להיווצר מכל מיני סיבות כמו למשל חור בקיר, בעיה בכשל יריעה או ממעטפת.

רטיבות המגיע מתוך הנכס

נגרמת מבעיית צנרת או כתוצאה מבעיות איטום בתוך הנכס. בעיות רטיבות בתוך הנכס יכולות הרבה פעמים להיווצר כתוצאה ממפגש של חומרים בתוך החלל כמו למשל מפגש בין אמבטיה לחיפוי,איתור נזילות מים בבית רצפה או קיר וכדומה…

ככל שהנזק נפרס על פני תקופה ארוכה יותר, סביר להניח שהמצעים בנכס לחים יותר והטיפול יהיה ארוך ומורכב יותר.

נזילות של מים מתוך הצנרת מתרחשות בכל בית אחת לתקופה. כאשר הצנרת ישנה או לא תקינה – סתימות ונזילות יופיעו לעתים קרובות יותר. אם אתם מוצאים את עצמכם מזמינים אינסטלטור הביתה כמה פעמים בשנה, חייגו אלינו ונדאג להגיע אליכם ולפתור את התקלה אחת ולתמיד. תיקון נכון לצנרת יעניק לכם שקט מנזקי צנרת למשך כשנתיים לפחות.

יש אצלי בבית נזילה – מה עושים?

כל נזילה בצנרת דורשת טיפול מקצועי של אינסטלטור עם עדיפות לצוות מקצועי ומיומן שמשתמש בציוד חדיש. אסור להתעלם מנזילות קטנות או גדולות. גם אם נראה שמדובר בנזילה קלה בלבד או רק בחשד לנזילה, התעלמות מהבעיה תגרום להחמרת הנזק שנגרם למבנה ולהוצאה כספית גבוהה יותר בעבורכם. מיד כאשר אתם מזהים שיש אצלכם בבית או בבית העסק נזילה חייגו אלינו. השירות ניתן לבתים פרטיים, דירות קרקע, דירות יוקרה, דירות חדשות, בתי עסק, מוסדות, אתרי נופש ועוד. אנו מטפלים בכל סוגי נזקי הצנרת בעזרת ציוד חדיש שמאפשר ביצוע תיקונים בשלט רחוק ללא גרימת הרס לקירות או לאריחי הריצוף.

נזילה בדירה שכורה – מה עושים?

דירות ישנות רבות מושכרות עם צנרת ישנה שאינה מתפקדת כראוי ונוטה לנזול ולהיסתם בקלות. אם אתם מתגוררים בדירה כזו כדאי שתדעו שהאחריות לתיקון נזקי הצנרת חלה על בעל הדירה. אם צינור מתפוצץ או שישנה נזילה מתחת לאריחי האמבטיה – בעל הדירה הוא האחראי לשלם בעבור התיקון. לכם יש הזדמנות וזכות להתעקש לקבל שירות מאינסטלטור מקצועי ומבעל ניסיון שיידע לפתור אחת ולתמיד את הבעיות בצנרת. בעזרת הציוד המתאים אפשר לטפל ולחדש צנרת ישנה ולשפר כך את איכות החיים בדירה. יש לציין כי האחריות לטיפול במקרים של סתימות בצנרת עקב שימוש (הצטברות של גושי שיער או לכלוך) חלה בחלק מהמקרים על הדיירים.

5 סימנים של נזילות

הסימן הראשון של נזילה בצנרת הוא כתם של רטיבות שמופיע אצלכם או אצל השכנים. הכתם יופיע באזור בו ישנו פיצוץ בצנרת או במיקום נמוך אליו חלחלו המים. הסימן השני יהיה ריח רע של עובש ללא זיהוי מקור הבעיה. סימן נפוץ שלישי יהיה מים שעולים מבין האריחים ברצפה (לרוב רצפת האמבטיה). שני סימנים נוספים יהיו עלייה לא מוסברת בצריכת המים וגידול לא מוסבר בחשבון המים. אם אתם חושדים שיש אצלכם נזילה נסתרת תוכלו לסגור היטב את כל הברזים בבית ולגשת לבחון את שעון המים. אם השעון ששייך לדירה מסתובב גם כאשר כל הברזים בבית סגורים תוכלו לדעת שהצלחתם לחשוף נזילה.

האם אפשר לטפל בנזילות באופן עצמאי?

אלא אם יש לכם הכשרה של אינסטלטורים, טיפול עצמי בכל סוגי הנזילות אינו מומלץ. נזילה שמטופלת בצורה חובבנית עלולה להתפתח לנזק משמעותי יותר ובעיקר הרבה יותר יקר. נזילות קלות כמורכבות דורשות טיפול מקצועי ונכון. ככל שצוות האינסטלציה בו בחרתם יותר מנוסה ומקצועי כך הטיפול בצנרת יהיה טוב יותר. רמה גבוהה של מקצועיות תבוא לידי ביטוי באיתור מדויק של נזילות ללא גרימת נזק למבנה וללא עלויות מיותרות. אינסטלטורים מודרניים יודעים היום להשתמש בציוד צילום תרמי לאיתור מדויק של נזקי צנרת. גם התיקונים מתבצעים בצורה מדויקת ונקודתית.

איזה אינסטלטור כדאי להזמין?

כיום כאשר פועלים בארץ אינסטלטורים מיושנים ואינסטלטורים מודרניים שמשתמשים בציוד חדיש – הבחירה ההגיונית תהיה אינסטלטור מודרני. ממש כפי שלא תרכשו היום טלפון סלולרי מיושן ללא אפשרות חיבור אינטרנט מהיר, כך גם לא תעסיקו אינסטלטור מיושן שאינו מכיר את טכניקות העבודה החדשות. שיטות העבודה החדשות בתחום האינסטלציה מהוות יתרון בעבורכם. היום, על מנת לתקן נזילה אצלכם בבית או לאתר את המקום בו הצנרת דורשת תיקון, כבר לא חייבים לשבור קירות או לגרום נזק למבנה. ציוד צילום תרמי או רובוטי אוסף את הנתונים בשלט רחוק ומורה לצוות המקצועי בצורה מדויקת כיצד והיכן כדאי לפעול.

תיקון נזילות בבית חדש

על בית חדש כמו על רכב חדש נרצה לשמור מכל משמר. לרוב, אם הקבלן ביצע את עבודתו בצורה טובה – לא יהיו נזילות או נזקי צנרת ב-5 השנים הראשונות. כאשר מופיעה בכל זאת נזילה בבית חדש כדאי להזמין צילום צנרת מלא על מנת לבחון היטב את מבנה הצנרת כולה ובהתאם לפנות אל הקבלן בתלונה. את תיקוני הצנרת בבית החדש אנו נבצע בעבורכם בצורה מדויקת ללא גרימת נזק מיותר למבנה. יש לנו את היכולת לתקן את הצנרת, לאתר נזילות ולהחליף חלקים פגומים בשלט רחוק. שימוש בציוד חדיש מבטיח לכם את התוצאות הטובות ביותר תוך מינימום נזק ואי נוחות.

נזילה של מים מהתקרה בבניין משותף

הופיע אצלכם כתם של רטיבות בתקרה? ישנה סבירות גבוהה שזוהי נזילה בצנרת של אחד השכנים. הסבירות שצינור מים ששייך לדירה שלכם מותקן בתקרת הבית נמוכה מאוד. בעבר, נהוג היה להתקין את הצנרת באזור שמתחת לאריחי הרצפה שהוא גם התקרה של הדירה בקומה התחתונה. תהיו אתם שכנים הוגנים ואכפתיים ותעדכנו מיד את הדיירים בדירה מעל בכתם הרטיבות. הצעד המתבקש יהיה הזמנת אינסטלטור מומחה לביצוע בדיקה מדוקדקת של איתור נזילות ואיתור צנרת. האינסטלטור יוכל לבדוק למי שייך הצינור שנוזל ובהתאם לכך לקבוע מי אחראי למימון התיקון בצנרת ובדירתכם.

ציוד מתקדם לאיתור נזילות

שימוש במצלמות הופך טיפול בנזילות לפשוט ויעיל. אם בעבר היה על האינסטלטור לנחש היכן הפיצוץ בצנרת או מה גורם לסתימה – היום הוא כבר יכול לדעת מה בדיוק קורה בצנרת שלכם ומדוע איתור נזילות. הציוד המתקדם משדרג משמעותית את שירותי האינסטלציה שאתם יכולים לקבל. אינסטלטורים מודרניים שמשתמשים בציוד החדיש אינם ממליצים על שבירת קירות או הרמת אריחי ריצוף ללא צורך. הם עושים כל מאמץ על מנת למנוע מכם את עוגמת הנפש הכרוכה בגרימת נזק למבנה. הציוד המתקדם אינו נמצא עדיין בידי כל האינסטלטורים. תהיו אתם חכמים ותדעו להזמין נכון אינסטלטורים שמשתמשים בציוד צילום תרמי ויודעים לתת לכם שירות טוב יותר.

למה חשוב לטפל בבעיה תכף ומיד

אין מקום למים או לחות בתוך הקירות או תחת אריחי הריצוף. בשל המבנה האטום של הקירות והרצפה מים שמטפטפים מתוך הצנרת לא יוכלו להתאדות או להתייבש. בתוך זמן קצר אותם מים יגרמו לפטריית עובש מסריחה ומסוכנת מבחינה בריאותית או לנזקים למבנה. נוכחות ממושכת של מים בתוך מבנה עלולה להחליש את היסודות ולגרום לנזק בלתי הפיך. אם חשוב לכם לשמור על הנזק שלכם, לשלוט בהוצאות ולחסוך לעצמכם הוצאה כספית פתאומית גבוהה – טפלו נכון בצנרת שלכם! אם יש לכם ביטוח מבנה פרטי או במסגרת ביטוח המשכנתא כדאי לבחון אפשרות לקבלת החזר כספי מחברת הביטוח.

חוששים שיש אצלכם בבית או בבית העסק נזילה? הגעתם למקום הנכון! אנחנו יודעים איך לבצע בדיקת נזילות בשלט רחוק ללא צורך בשבירת קירות. חייגו אלינו ותיהנו מהטכנולוגיה החדשה בענף.

בדיקת נזילות עם צוות מומחים

צוותים של מומחים בתחום האינסטלציה מסוגלים לחשוף מקור של נזילות ללא גרימת נזק למבנה. האינסטלטורים המודרניים כבר אינם מבססים את עבודתם על ניחושים. הם מאתרים את מקום הנזילה בצורה מדויקת, מתכננים את העבודה, מציגים בפניכם את התכנית ורק לאחר קבלת האישור שלכם מתחילים בעבודה. אם גם אתם מעוניינים ליהנות מהטכנולוגיה החדשה ומכל היתרונות של בדיקת נזילות עם ציוד צילום תרמי התקשרו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם.

מתי נחוצה בדיקת נזילות תרמית?

הצנרת ברוב הבתים והעסקים מותקנת בצורה נסתרת בתוך הקירות או מתחת לאריחי הריצוף. כאשר מתגלים סימנים של רטיבות אין לנו גישה ישירה אל הצנרת על מנת לבדוק את כולה ולאתר את הנזילה.

בעבר, אינסטלטורים נאלצו לבסס את עבודתם על ניסיון ועל ניחושים והיו נאלצים לבצע ניסור בטון עם חברת ניסור בטון כמו יהלומי ניסור וקידוח בטון. היו מקרים בהם הם הצליחו לנחש נכון ומקרים בהם הם נאלצו לגרום נזק נרחב למבנה על מנת לבצע תיקון קל בצנרת. כיום, מצלמות תרמיות מחליפות את הצורך בניחושים. צוות מקצועי מצלם את הצנרת כולה בעזרת מצלמה, מאתר אזורים חמים וקרים, מנתח את הנתונים וקובע היכן הנזילה.

אלו נזילות אפשר לאתר עם מצלמה תרמית?

צוות מקצועי ומיומן יוכל לאתר את כל סוגי הנזילות בעזרת מצלמה תרמית. המצלמה משמשת לאיתור נזילות קלות ופיצוצים משמעותיים בצנרת. שימוש במצלמות מומלץ גם לאיתור חדירת מי גשם אל תוך המבנה. אם הצטברו אצלכם מי גשם מתחת לרצפת המרתף או בתוך אחד הקירות – בדיקת נזילות עם מצלמה תרמית תוכל לחשוף את המפגע. השימוש במצלמה מתאים למערכות ביוב קטנות של בתים פרטיים, מערכות ביוב של בניינים משותפים ומערכות ענק שמשרתות מוסדות.

למה כדאי לכם להתעקש על מצלמה תרמית?

ישנם אינסטלטורים רבים שעדיין פועלים בשיטות הישנות. הם טוענים שאין מנוס מגרימת נזקים למבנה ומנסים לשכנע את הלקוחות שלהם ששיטות העבודה הישנות הן הטובות ביותר. אנחנו כאן בכדי להציג את שיטות העבודה החדשות ולהוכיח לכם שאפשר וכדאי גם אחרת. בדיקת נזילות שמתבצעת בשלט רחוק בעזרת מצלמה תרמית היא הזדמנות למנוע גרימת נזק מיותר למבנה. אנחנו לא רואים כל סיבה לשבור קירות או אריחי ריצוף כאשר הדבר אינו הכרחי. שיטות העבודה החדשות יכולות לחסוך לכם לא מעט כסף ועוגמת נפש – אל תגידו שלא ידעתם.

תקלות של ביוב משותף

דיירים של בנייני מגורים חולקים מערכת ביוב אחת כאשר ישנם אזורים באחריות משותפת ואזורים במערכת הביוב שנמצאים באחריות בלעדית של הדייר. כאשר ישנה תקלה בביוב המשותף עליכם לברר תחילה מי הוא הגורם האחראי למימון התיקון. במידה ומדובר בצנרת ששייכת לכל דיירי הבניין האחריות לתיקון מוטלת על כלל הדיירים ולרוב תמומן מקופת ועד הבית. האחריות לממן את התיקון תחול עליכם או על דייר ספציפי אחר בבניין כאשר בדיקת נזילות תגלה שמקור הנזילה הוא בצנרת ששייך לדירה מסוימת. הקדימו להזמין צוות אינסטלטורים מנוסה ומקצועי ותצליחו לטפל נכון בבעיה ולקבל הדרכה למניעת תקלות עתידיות בצנרת. כ-70% מהתקלות במערכות ביוב נגרמות משימוש לא נכון וניתנות למניעה.

לסיכום :

בדיקת נזילות בעזרת ציוד צילום תרמי או ציוד מתקדם אחר היא העתיד. חייגו אלינו עכשיו ותיהנו גם אתם מכל היתרונות של הטכנולוגיה החדשה. כל סוגי הנזילות מטופלות דרכנו בצורה חכמה, יעילה, מהירה ומדויקת.

בדיקת נזילות

מה האינסטלטור שלנו עושה כשיש אצלכם נזילה? את כל העבודות אנו מתחילים בסקירת השטח לטובת איתור מקור הנזילה ונקודות תורפה בצנרת. שימוש בציוד תרמי מתקדם מאפשר לנו לאתר בצורה מדויקת את מקום הנזילה ואת היקפה. בהתאם לנתונים שנאספו תורכב תכנית עבודה אותה נציג בפניכם יחד עם הצעת מחיר מפורטת. נזילות מכל הסוגים מטופלות בשיטות מתקדמות תוך מתן אחריות מלאה.

נזילות

איתור נזילות ורטיבות בקירות

אנו מומחים באיתור ליקויי בנייה, מתן חוות דעת ובדק בית. נשמח לסייע לכם בתהליך איתור רטיבות בבית בצורה מקצועית המתבצעת על ידי מומחה החברה. אנו עושים שימוש בציוד הטכנולוגי המתקדם ביותר על בסיס תקנים אירופאיים, במטרה לזהות ולבצע איתור רטיבות או הנזילה ולפתור את הבעיה מהשורש בצורה יסודית, יעילה ומקצועית.

למידע נוסף וקבלת הצעת מחיר על איתור וטיפול ברטיבות, אנו מזמינים אתכם להשאיר את הפרטים שלכם ועוד היום נציג מטעמנו יחזור אליכם עם כל הפרטים.

רטיבות בבית

אם אתם חושדים שיש אצלכם בבית נזילה או שאתם מבחינים בסימנים לנזילה אצל אחד השכנים – הקדימות לטפל בבעיה ותצליחו לצמצם את הנזק ואת העלויות.

איתור רטיבות 

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!