גלאי נזילות

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

תוכן עניינים

אם אתם סובלים מנזילה פתאומית בבית או שבמבנה בו אתם שוהים אשר בו ישנן נזילות, הצפות ורטיבות באופן קבוע  – חשוב שתדעו מהי הדרך לגלות את מקור הנזילה, כאשר גלאי נזילות המשמש לאיתור נזילות מתקדם מאפשר גילוי, זיהוי וטיפול נקודתי, שמטיב עם אורך החיים.

גלאי נזילות – הסוגים השונים!

נזילה הינה תקלה שמפריעה בצורה מידית לאורח החיים. התקלה גורמת לאי יכולת תפקוד ברחבי המבנה, היא עלולה לפגוע בחפצים בבית, באלמנטים כמו קירות ורצפות, בעוד שנזילה שאינה מטופלת בצורה מהירה: יכולה להוליד עמה סכנה לסביבה, בעיקר אם היא מתפתחת ללחות ועובש.

רבים מבעלי המבנים, הבתים הפרטיים ובעלי העסקים שמטפלים באופן נקודתי בנזילה על ידי פתיחת סתימות או החלפת ברז תקול כמו גם טיפול זמני.

אבל כיצד מגלים את הנזילות בצורה טובה ובכך עוקרים את הבעיה מהשורש? הנה רשימה של כמה שיטות איתור מתקדמות:

איתור נזילות במצלמה טרמית – אחד האמצעים היעילים ביותר לגילוי נזילה, היא מצלמה טרמית. גלאי נזילות מסוג זה עובד על ידי שימוש במצלמה מתקדמת אשר יודעת להבין בין מקורות חום וקור, תוך ציון הטמפרטורה במבנה, בקירות ובמרצפות והכל באמצעות צבעים שמופיעים על מסך המצלמה.

אנשי מקצוע מומחים בגילוי נזילות משתמשים בגלאי נזילות

יודעים כיצד לתפעל את המצלמה כך שללא הרס או חציבה בקירות, מאפשרים גילוי ממוקד וזאת באמצעות היכולת של המצלמה לאתר מקורות שמהם בוקעת הנזילה ולאחר מכן להתריע ואף להפיק דוח ממוקד אודות הנזילה, בזמן שהמצלמה מנפקת צילומי סטילס, ווידאו, כמו גם שהיא מציינת תאריך הנזילה ושעה.

גילוי על ידי גז – דרך נוספת לגלות נזילות היא באמצעות שימוש בגז שאינו רעיל. המומחים בתחום שיפוצים, בנייה וגילוי נזילות, משתמשים בגז צבעוני שאין לו ריח והוא אינו רעיל או מזיק לסביבה, על מנת לאתר את מקור הנזילה.

הגז שתכונתו המידית היא לעלות מעלה היכן שישנו מקור מים או קור, מסמן על ידי העלייה שלו לאוויר עבור בעל המקצוע ובכך מאפשר גלאי נזילות ממוקד ויעיל.

שימוש בסטטוסקופ – דרך נוספת לגלות נזילה היא באמצעות שימוש במכשיר סטטוסקופ אשר נועד על ידי תהודה לאפשר להבין מהיכן בוקעת הנזילה. אינסטלטור מומחה באיתור מקור מים, יוכל להאזין לקיר ובכך להבין מהיכן בוקעים מים, כמו גם האם ישנה תשתית פגומה או צינור שהתפוצץ במבנה ובכך להבין איפה בדיוק מקור הבעיה.

כיצד מטפלים בנזילות לאחר איתורן על ידי גלאי נזילות חכם?

לאחר שהמומחים מבצעים איתור וגילוי נזילות ללא הרס של המבנה או חציבה בקירות, כמו גם ללא צורך בהרמת מרצפות, ניתן להבין מהו מקור הנזילה באופן מדויק תוך טיפול יעיל ונקודתי.

נזילות יכולות לנבוע בשל סיבות רבות כמו למשל:

איטום תקול – במקרים שבהם האיטום תקול תתכן נזילה, שכן איטום תפקידו להגן על המבנה מפני מים, חום השמש, תהודה וקור. כאשר האיטום אינו תקין, תיתכן חדירה של מים למבנה. במידה והאיטום תקול, יש לבצע איטום מחודש על ידי יריעות ביטומניות, על ידי זיפות הגג, או בכל שיטה חדישה, כמו גם באמצעות שימוש בחומרי איטום איכותיים איתור נזילות מים.

מרזבים ישנים – מרזבים נועדו על מנת לנווט את מי הגשם שמצטברים על גג המבנה אל מקומות ייעודים וזאת על מנת שהמים לא ייזלו לתוך המבנה או יפגעו בגג. בשל כך חשוב לבדוק האם המרזבים תקולים ובמידה וכן: יש לבצע החלפת מרזבים.

מערכות אינסטלציה פגומות – מערכות אינסטלציה פגומות או ישנות עלולות גם הן להוביל לנזילה, לכן תמיד יש לבצע בדיקה של מערכות המים ומשם להבין איזה חלקים יש להחליף, או לבצע החלפה כללית של מערכות המים והאינסטלציה.

איטום נזקים לאחר שימוש בגלאי נזילות

ברזים דולפים – גם ברזים דולפים יכולים להוביל לנזילת מים לכן יש לנסות לבודד את מקור הבעיה על ידי סגירת כלל הברזים במבנה בהדרגה ובדיקת פעולת שעון המים. ברז שייסגר אך עדיין יפעיל את שעון המים, הוא כנראה תקול או נוזל.

סתימה בביוב – ביובים נוטים יותר מכל אלמנט בסביבה, לצבור שפכים, לכלוך ופסולת, לכן הביוב לעיתים גורם לנזילה, להצפה או למים לעלות על גדותיהם. בשל כך יש לבחור מומחים בתחום שיפוצים ואינסטלציה על מנת לפתור את הבעיה, לתקן את מערכות הביוב או לבצע שאיבה של לכלוכים על ידי משאית ביובית.

כלים סניטריים מפורקים – כיור תקול, ברזים רופפים, מקלחון שאינו אטום ועוד, כל אלה עלולים להוביל לנזילות. בשל כך יש להחליף מידי כמה שנים כלים סניטריים או לבצע תיקון ממוקד בעת הצורך.

גלאי נזילות מים – כיצד מזהים נזילה בצורה מקצועית?

נזילה בבית יכולה להתרחש דווקא ברגעים שהכי פחות ציפתם לכך! היא יכולה לקרות בזמן אירוח, כמו גם בשעות הערב או הלילה, הנזילה יכולה להופיע לפתע על גבי הקירות, מתוך החלונות, מהגג או מכל מקום לא צפוי, או מאלמנט שהוזנח במבנה.

נזילות יכולות להתרחש בשלל בעיות במערכות המים אינסטלציה ואיטום, בזמן שטיפול בנזילות הינו הכרחי על מנת לחזור לשגרה וליהנות מדרך חיים נכונה ובריאה בתוך במבנה פרטי או ציבורי. אבל מדוע נזילות קורות וכיצד מטפלים בהן? גלאי נזילות מים הוא אמצעי חשוב בעת התיקון!

אם יש לכם נזילה במרחב המחיה, חשוב שתדעו כי נזילות עלולות להתרחש בשל מגוון סיבות כגון:

איטום לא תקין – איטום לא תקין של הגגות במבנה כמו גם של הקירות והחלונות, עלול להוביל לנזילה. איטום חייב להיעשות בצורה נכונה ובהתאמה אל סוג הגג ולכן חשוב כי הוא יהיה תמיד תקין תוך חידוש האיטום בכל שנה על ידי אנשי המקצוע.

חלונות שאינם אטומים – רטיבות ומים יכולים להגיע גם מחלונות שאינם אטומים ובעיקר במבנים שנבנו ללא פיקוח של חבורת בנייה מקצועיות. בשל כך חשוב לבצע איטום של החלונות על ידי אנשי מקצוע המומחים בתחום ובכך למנוע נזילה בימי החורף הגשומים.

בעיות במרזבים – מרזבים במבנה תפקידם לאפשר למי הגשם להגיע מטה אל נתיבים שיועדו להם בעוד שמי גשם שאינם מנוקזים כיאות, עלולים לגרום להצפה כמו גם לנזילה ומקרים חמורים יותר שיכולים להפוך לסכנת חיים של ממש! לכן במידה והמרזבים דורשים החלפה: יש לבצע החלפה שכזאת.

תקלות בכלים סניטריים – אסלות דולפות, כיורים לא מחוברים טוב, סדקים באמבטיה או במקלחון ועוד, כולם עלולים לגרום להצפות של מים במבנה. בשל כך חשוב לבצע תיקון או החלפה של כלים סניטריים לכלים איכותיים וזאת במידת הצורך.

צנרת ישנה – בבתים ישנים כמו גם במבנים שונים שלא עברו תחזוקה ישנה לעיתים צנרת ישנה שאינה מתפקדת כראוי. בשל כך חשוב לבדוק את הצנרת על ידי גלאי נזילות מים להבין האם הבעיה בוקעת מצינורות ומערכות המים ולבצע החלפה של המערכות על ידי אנשי מקצוע או אינסטלטורים טובים בעת הצורך.

הצפות ופגעי מזג האוויר – גשם חזק סופות והצפות של מים עולים גם הם לגרום לרטיבות בעיקר בקרב מבנים שאינם מותאמים להתגוננות בזמנים של פגעי מזג האוויר והצפות.

ברז דולף – לעיתים פתרון הבעיה יכול להיות פשוט למדי וזאת תוך איתור של ברזים דולפים. נסו לבחון את מקור המים הדולפים על ידי סגירה הדרגתית של כלל הברזים במבנה ומכך להבין מתי שעון המחים אינו עוצר. מאתר נזילות מים בדיקה זאת תאפשר לכם להבין איזה ברז אינו באמת נסגר בזמן שאתם סוגרים אותו וזאת על ידי כך ששעון המים עדיין ימשיך לעבוד.

גלאי נזילות מים – הדרך לגלות מקור הבעיה

חשוב לדעת שעל מנת להבין את מקור הבעיה יש בראשית להיעזר בחברות בנייה ושיפוצים המומחיות באיתור נזילות, תוך שימוש באמצעים מתקדמים כמו: גלאי נזילות מים.

כיום שלל בעיות אינסטלציה ואיטום ניתנות לזיהוי ללא חפירה או חציבה בקירות וללא הרס של המבנה ולכן חשוב שבבחירת אנשי המקצוע לביצוע התיקון המשתמשים במצלמות טרמיות לגילוי נזילות, כמו גם במצלמות רובוטיות מיוחדות לזיהוי בעיות במערכות המים בקלות וללא הסבת נזקים.

באמצעות שימוש בגלאי נזילות מים ניתן לגלות את מקור הבעיה וזאת דרך איתור נזילות סמויות שנמצאות בתשתיות המים, איתור קווי צינורות בתוך הקירות ללא שברים או קידוח בבטון, חשיפת מקור הנזילה, איתור מקורות מים, בזמן שהכל מסתכם בסימון מוקד הנזילה ואיתור התקלה.

היתרונות של מערכות גילוי נזילות מים

למערכות גילוי נזילות מים וגלאים שפועלים על מנת לבצע זיהוי של מקור הנזילה, ישנם כמה יתרונות בולטים, ביניהם:

שימוש בטכנולוגיה חדישה – באמצעות גלאי נזילות אפשר להשתמש בטכנולוגיה חדישה שמקנה זיהוי נזילה ללא הרס המבנה, כמו גם זיהוי מוקד המים בקלות.

עבודה נקייה יותר – בכך שאין חציבה או הרס של קירות אפשר לטפל בתקלה בצורה נקייה יותר ללא זמן עבודה ממושך.

עבודה במחיר נוח – ללא עבודות שיפוצים מסיביות אפשר ליהנות מזיהוי נקודתי של התקלה ובכך גם טיפול ממוקד: מה שמוזיל עלויות.

בחירת חברת שיפוצים ובנייה לתיקון אינסטלציה

במידה ואתם מעוניינים לבחור באנשי המקצוע המומחים תוך איתור וגילוי הסיבה לנזילה, חשוב לבחור חברה קבלנית טובה בעוסקת בתחום האינסטלציה שתוכל לספק לכם מענה מהיר וטיפול איכותי בתקלה.

כאשר אתם בוחרים חברה לטיפול בתקלות אינסטלציה, בחרו חברה שיכולה לבצע גילוי נזילות מים וזאת באמצעות שימוש במצלמת אינפרא אדום, תוך בדיקות צנרות באמצעות החדרת סיבים אופטיים, הדמיות וסריקות תרמיות.

לסיכום, אם אתם רוצים לגלות את מקור הנזילה, שימו לב כי אתם בוחרים את הדרך הקלה של שימוש במכשירים מתקדמים כמו גלאי נזילות מים וזאת על מנת להבין מהיכן בוקעים המים במבנה, מדוע יש רטיבות בקירות, כיצד חודרים המין לרצפות תוך גילוי כשלים באיטום של מרפסות מרתפים חדרי צנרות ועוד. בכך אפשר לחזור ולחיות חיים איכותיים ונעימים יותר במרחב המחייה.

.

לסיכום, כאשר ישנה נזילה במבנה: חשוב לא להזניח את המצב. כדי לפתור את הבעיה מן השורש, יש לבחור חברות בנייה ושיפוצים המתמחות באיתור על ידי גלאי נזילות חכם שיקנה לכם חזרה לשגרה במהירות וזאת על ידי אבחון נקודתי ותיקון יעיל שיחזיר את החיים השלווים לאנשים שנמצאים במבנה.

גלאי נזילות

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!